Starcie w białostockim PiS

Starcie w białostockim PiS

Dariusz Piontkowski odwołał w niedzielę (26 września) cały białostocki zarząd PiS na czele z  Arturem Kosickim.

Do działaczy wysłano SMS-y, że szefem tych struktur jest Tomasz Madras, pełniący funkcję wicewojewody podlaskiego.

Stać się tak miało po naciskach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, niezadowolonego od dawna z poczynań Kosickiego.

Jako powód do rozwiązania zarządu miejskiego wiceminister Dariusz Piontkowski wskazał na małą aktywność tego zarządu, którym kieruje marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Jednak wieczorem sytuacja nagle się odwróciła. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie,  stało się tak po osobistych naciskach Krzysztofa Jurgiela i Karola Karskiego na szefa PiS.

Przypomnijmy Kosicki jest popierany i promowany przez Krzysztofa Jurgiela. Po jego odwołaniu z funkcji szefa PiS w województwie podlaskim Kosicki będą już wówczas marszałkiem w emocjach złożył dymisję z funkcji marszałka. Oficjalnie z powodów osobistych. Dwa dni poźniej  to odwołał.

Teraz po decyzji z Nowogrodzkiej znowu wraca do swojej funkcji- szefa miejskich struktur partii.

Dementuję informację, że przestałem pełnić funkcję pełnomocnika miejskich struktur PiS Białystok. Niekonsultowana z władzami partii decyzja Pełnomocnika Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości, na którą powołują się niektóre media, została uchylona przez Prezesa Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego – poinformował Artur Kosicki w mediach społecznościowych.

Narazie więc Kosicki wrócił na fotel szefa PiS w Białymstoku.  Jednak z pewnością sprawa wróci w czasie wyborów na szefa PiS w regionie, które mają się odbyć już niedługo. Wtedy poznamy ostateczne wyniki tego starcia.

Dariusz Piontkowski jest z prezesem Kaczyńskim od czasów Porozumienia Centrum, był bliskim współpracownikiem Ś.P. Krzysztofa Putry, marszałkiem województwa, posłem,  ministrem edukacji w rządzie PiS Mateusza Morawieckiego.  Obecnie pełni funkcję wiceministra tego resortu.

Artur Kosicki wcześniej związany był z Tadeuszem Truskolaskim. Był jego doradcą. Pracował jako prawnik u dewelopera. Potem związał się z Krzysztofem Jurgielem i tak trafił do PiS. W 2016 został oficjalnym doradcą Jurgiela jako ministra rolnictwa.

W listopadzie 2017 został przewodniczącym PiS w Białymstoku.

Red. OKO

Fot. Wrota Podlasia/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy