Stowarzyszenie „Droga” przygotowało ponad 5 tys. paczek dla potrzebujących

Świąteczna pomoc trafiła do potrzebujących

Ponad trzy tysiące paczek żywnościowych i upominków dla potrzebujących wyjechało w niedzielę (20.12) sprzed siedziby Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie DROGA. Kolejnych 1800 paczek zostanie przekazanych potrzebującym 23 grudnia. Akcję świąteczną Stowarzyszenia wsparło finansowo Województwo Podlaskie. 

Choć ze względów bezpieczeństwa nie będzie wigilii miejskiej w stolicy województwa, potrzebujący z regionu nie zostaną pozostawieni bez pomocy. To do nich skierowana jest świąteczna akcja Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie DROGA. Do osób samotnych, schorowanych, seniorów, wskazanych przez gminne ośrodki pomocy społecznej.

– Dzięki tej akcji 5100 osób będzie miało poczucie, że ktoś o nich pamięta – mówił ojciec Edward Konkol ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie DROGA. – Całość kosztowała 160 tys. zł. Pomogło wielu darczyńców, a jedną czwartą kosztów pokrył urząd marszałkowski.

Przekazując odbiorcom akcji życzenia świąteczne, marszałek Kosicki podkreślił, że choć tegoroczne Boże Narodzenie jest specyficzne ze względu na pandemię, zarówno Stowarzyszenie, jak i Województwo Podlaskie, nie zapomina o potrzebujących.

– Jako Samorząd Województwa Podlaskiego zawsze włączamy się w tego typu inicjatywy. Rok temu również pomagaliśmy i uważamy, że należy pomagać ludziom biednym schorowanym, osobom samotnym – mówił marszałek Artur Kosicki, dziękując pracownikom Stowarzyszenia, wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym w pomoc za wykonaną pracę.

Jedna paczka waży ok. 12 kilogramów.

W każdej paczce znalazł się kurczak, śledzie, bigos, pierogi. Wszystko hermetycznie zapakowane. Do tego herbata, cukier, olej. Oprócz tego każdy z obdarowanych otrzymał paczuszkę z prezentami. Będzie tam opłatek, sianko, maseczka. I kartka z fragmentem z Pisma Świętego.

W niedzielę paczki rozwoziło 150 kierowców-wolontariuszy.

W nadchodzącą środę (23.12.)  kolejne 1800 paczek będzie rozdawanych przed siedzibą Stowarzyszenia Droga przy ul. Proletariackiej 21 w Białymstoku.

Red. M.L.

Fot. Małgorzata Sawicka

Małgorzata Sawicka / Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy