Suwałki. Ulica Leśna będzie rozbudowana

Ulica Leśna w Suwałkach będzie rozbudowana. Na tę inwestycję Miasto pozyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał w piątek (10 stycznia) umowę z firmą PDM Suwałki dotyczącą przebudowy układu komunikacyjnego w południowej części Suwałk. Za kwotę 3 109 279 zł rozbudowana będzie ul. Leśna wraz z połączeniem do ul. Raczkowskiej i przebudową skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Raczkowską i Wojczyńskiego. Inwestycja zakończy się 30 września 2020r.

Prace będą polegać na rozbiórce istniejącej nawierzchni ulicy i wykonaniu robót ziemnych, ustawieniu nowego krawężnika, obrzeża, wykonanie podbudów, ułożenie kostki betonowej na chodnikach, wykonanie nawierzchni jezdni i ścieżki rowerowej z warstw asfaltowych, wykonanie zjazdów, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, a także wykonanie oświetlenia ulicznego i zieleni.

– To nie jedyna inwestycja prowadzona w tej części Suwałk. Prace wykonane w ramach podpisanej dziś umowy to składowa większego projektu. Układ drogowy połączy się z ulicą prowadzącą na nowo wybudowane suwalskie lotnisko. Umowa na tę inwestycję jest już podpisana, a prace mają zakończyć się do końca czerwca tego roku i pochłoną 1,5 mln zł. Połowa to dofinansowanie ze środków Wojewody Podlaskiego – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Cały układ drogowy poprawi między innymi dojazd do zakładów położonych w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej leżących przy ul. Raczkowskiej oraz suwalskiego lotniska.

 

Red. M.L.

Fot. UM Suwałki

Urząd Miejski w Suwałkach

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy