Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem z nowym laboratorium


W poniedziałek (11.10) oficjalnie oddano do użytku laboratorium oraz główne wejście do Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. To już czwarty etap całkowitej modernizacji placówki

Wcześniej  w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem zmodernizowano oddziały: położniczy, chirurgiczny i pediatryczny, a także aptekę. Teraz do użytku oddano laboratorium diagnostyczne, które do tej pory mieściło się w różnych budynkach w szpitalu, co nie pomagało w zarządzaniu tą jednostką.

– Przed nową panią kierownik i całym personelem jednostki stawiamy wysokie wymagania, ponieważ nasz szpital będzie się starał o państwowe certyfikaty, które pozwolą nam na ubieganie się o większe i lepsze finansowanie z NFZ-u – mówiła dyrektor szpitala Bożena Grotowicz.

Ważną rolę szpitalnego laboratorium w funkcjonowaniu jednostki zaznaczył starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński.

– Przed nami jako samorządem powiatu i dyrekcją szpitala stoi zadanie, aby to laboratorium miało większe znaczenie. Mamy już warunki techniczne do tego, aby podjąć współzawodnictwo z sieciami laboratoriów, które funkcjonują w naszym mieście – mówił starosta.

Spotkanie było także okazją do symbolicznego otwarcia nowego, głównego wejścia do budynku.

W ramach IV etapu modernizacji szpitala prace budowlane trwają także na oddziałach wewnętrznym i ortopedycznym. Całkowity koszt inwestycji to ponad 22 mln złotych, z czego połowa funduszy pochodzi z budżetu państwa. Pozostała połowa została pokryta ze środków własnych szpitala oraz budżetu powiatu wysokomazowieckiego.

– Cieszę się, że zdobyliście się państwo na taką odwagę – mówił podczas uroczystości wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. – Chcę serdecznie pogratulować tej decyzji i tej modernizacji. Życzę, aby te wszystkie elementy i to, co jest jeszcze w planach, żeby to wszystko przełożyło się na efekty w zakresie lecznictwa – dodał wojewoda.

Red. M.L.

Fot. Starostwo Powiatowe w Wys. Maz.

Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy