Trwa zbiórka pieniędzy na wiejskie stacjonarne hospicjum w Podlaskiem

Stanęły już mury wiejskiego hospicjum w Makówce w gminie Narew.

Zbudowano je dzięki wpłatom darczyńców. Potrzeba jednak kolejnych 650 tys. zł, żeby zamknąć stan surowy. Powstające hospicjum to pierwsza tego typu placówka w regionie.

Budowa hospicjum rozpoczęła się w maju 2018 r. Ma w nim funkcjonować m.in. nieodpłatna wypożyczalnia sprzętu, gabinety lekarskie oraz centrum edukacji zdrowotnej i paliatywnej. Realizuje ją Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza opiekująca się starszymi i chorymi ludźmi mieszkającymi we wsiach na polsko-białoruskim pograniczu.

– Coraz więcej jest bowiem osób samotnych, którymi nie ma kto się opiekować na starość. Szczególnie dotkliwe jest to tutaj na Podlasiu, gdzie większość to tereny wiejskie, przez co młodzi ludzie zmuszeni są wyjechać za edukacją lub pracą – czytamy w komunikacie Pawła Grabowskiego, Prezesa Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza.

Działalność Fundacji jest możliwa dzięki drobnym wpłatom darczyńców.

Jest ich jednak za mało, by sfinansować  budowę hospicjum stacjonarnego. Kampania informacyjna, którą rozpoczęła Fundacja, ma pomóc w realizacji tego przedsięwzięcia.

– Kampania ta, ma na celu zwrócenie uwagi na trudne warunki w jakich żyją osoby stare i chore na wsiach, w jakich warunkach umierają i z jaką samotnością się borykają. Tylko poprzez budowę ośrodka opiekuńczo-hospicyjnego jesteśmy w stanie rozwiązać problem najbardziej potrzebujących podopiecznych, którzy już teraz wymagają stałej, całodobowej opieki – pisze w komunikacie Paweł Grabowski.

Od wyników tej kampanii zależy to, czy budowa hospicjum zostanie ukończona wiosną przyszłego roku.

Fundacja Hospicjum Proroka Eljasza działa od ponad 8 lat. Prowadzi hospicjum domowe na terenach wiejskich pięciu gmin wschodniego Podlasia. Z opieki hospicjum skorzystało już ponad 500 chorych u kresu życia oraz około 1200 bliskich tych osób.

 

Informacje o tym jak wspomóc budowę oraz te dotyczące działalności Hospicjum Proroka Eliasza można znaleźć TUTAJ.

 

Poniżej wizualizacja – tak będzie wyglądało Hospicjum Stacjonarne Proroka Eliasza.

 

 

 

Red. M.L.

Fot. Hospicjum Proroka Eliasza

Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza / Małgorzata Sawicka Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy