Mielnik. Trzech mężczyzn ukradło 28 flag z ulic Niemirowa

UKRADLI WYWIESZONE FLAGI PAŃSTWOWE – ZOSTALI ZATRZYMANI

W niespełna godzinę po zgłoszeniu dzielnicowy z Mielnika zatrzymał sprawców podejrzanych o kradzież 28 flag. Wywieszone one były na ulicach Niemirowa z okazji obchodów świąt narodowych. 

We wtorek (3.05) przed południem, dzielnicowy z posterunku w Mielniku otrzymał informację o kradzieży flag państwowych. Z informacji wynikało, że flagi te były wywieszone na słupach oświetleniowych w Niemirowie z okazji obchodów świąt narodowych. W niespełna godzinę po zgłoszeniu, funkcjonariusz ustalił osoby podejrzane mogące mieć związek ze zdarzeniem.

Trzej mężczyźni, którzy urządzili sobie obficie zakrapiana majówkę, zostało zatrzymanych przez dzielnicowego i policjantów z patrolówki na posesji w Niemirowie.

Byli to 23-letni mieszkańcy Warszawy. W miejscu gdzie zostali zatrzymani, policjanci znaleźli też skradzione ze słupów flagi, 20 flag państwowych i 8 kościelnych.


Nietrzeźwi 23-latkowie przyznali funkcjonariuszom, że to oni pozdejmowali flagi i jak sami twierdzili, z powodu upojenia nie wiedzieli co robią. Zatrzymani mieszkańcy Warszawy trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj, dwóch z nich usłyszało zarzut umyślnego usunięcia flag państwowych.

Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności.

Cała trójka została ukarana mandatami karnymi w związku z przebywaniem w miejscu objętym zakazem, bez wymaganego pozwolenia.

 

Red. M.L.

Fot. KPP Siemiatycze

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy