Ulicami Białegostoku przeszedł Podlaski Marsz dla Życia

Ulicami Białegostoku przeszedł Podlaski Marsz dla Życia

W niedzielę (02.10) ulicami Białegostoku przeszedł Podlaski Marsz dla Życia. W ten sposób organizatorzy wydarzenia zamanifestowali swoje przywiązanie do wartości życia i rodziny.

Podlaski Marsz dla Życia poprzedziła msza święta w białostockiej katedrze w intencji rodzin. Marsz wyruszył spod katedry w kierunku kościoła pw. św. Rocha. To podziękowanie za dar każdego ludzkiego życia.

To tak naprawdę kontynuacja Białostockiego Marszu dla Życia pod nową odsłoną – mówi Bartosz Szolc, jeden ze współorganizatorów wydarzenia.

ZOBACZ RELACJĘ: Białystok. Podlaski Marsz dla Życia

To dobra okazja, do tego by pokazać najbliższym, ale też otoczeniu, jak ważna w naszym życiu jest rodzina – podkreśla Michał Mikucki z komitetu organizacyjnego Marszu.

Geneza i idea skupia się na ochronie życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci – podkreśla Bartosz Szolc.

Uczestników marszu nie odstraszyła deszczowa pogoda

Rodziny z dziećmi niosły kolorowe baloniki i transparenty z hasłami: „Podlasie za życiem”, „Każde dziecko darem nieba”, „Jesteśmy za życiem”, „Piękni od poczęcia”, ” Dziecko chce miłości, nie aborcji!”

– Życie ma dla nas ogromną wartość. Mimo że w nazwie marszu nie ma słowa o rodzinie, to jednak zauważamy wartość jaką pełni rodzina nie tylko w społeczeństwie polskim, ale też ogólnoświatowym. I zauważamy, że nieraz jest to esencja tego życia. I jest to coś bardzo wartościowego, co należy kultywować i wspierać. Wiele organizacji, które składają się na nasz komitet organizacyjny, również ma swój udział w Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia – dodaje Michał Mikucki.

Podczas Marszu prowadzona była zbiórka charytatywna na rzecz Domu Samotnej Matki w Supraślu. Zebrane środki będą przeznaczone na wymianę okien i drzwi.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy