W lesie w powiecie hajnowskim funkcjonariusze SG odnaleźli zwłoki n/n mężczyzny

W pobliżu granicy z Białorusią znaleziono zwłoki mężczyzny

W okolicach miejscowości Przewłoka (Podlaskie) w pobliżu polsko-białoruskiej granicy znalezione zostały w sobotę (7.01) zwłoki mężczyzny. Policja poinformowała, że tożsamość zmarłego nie jest na razie znana. Najprawdopodobniej to osoba, która nielegalnie przekroczyła granicę.

Przewłoka to przygraniczna osada, ale też rzeka na granicy z Białorusią w powiecie hajnowskim, w pobliżu Białowieży. Policja poinformowała, że zwłoki mężczyzny o nieustalonych personaliach znaleźli po południu funkcjonariusze Straży Granicznej.

Na miejscu policjanci prowadzili czynności procesowe i identyfikacyjne pod nadzorem prokuratora. Na ten moment nie jest znana tożsamość mężczyzny” – poinformowała mł. asp. Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Rzecznik Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz powiedziała PAP, że najpierw żołnierze pełniący służbę w terenie przygranicznym zatrzymali trzech cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusią. Mundurowi wezwali Straż Graniczną.

Okazało się, że zatrzymani to obywatele Jemenu, od których funkcjonariusze usłyszeli, że wcześniej był z nimi jeszcze jeden mężczyzna, który został w innym miejscu.

W poszukiwaniach podjętych w związku z tą informacją, prowadzonych przez żołnierzy i SG, pomógł patrol pograniczników z psem tropiącym. W ten sposób odnaleziono ciało mężczyzny.

Mieliśmy nadzieję, że szukamy kogoś, kto jeszcze żyje” – dodała mjr Zdanowicz. (PAP)

Array

Red. M.L.

Fot. zdjęcie ilustracyjne Twitter @Straz_Graniczna / zrzut ekranu z wikipedia.org

Podlaska Policja / PAP Regiony

4.5 4 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy