W Łomży powstanie Międzypokoleniowy Dom Seniora

Rozwój życia społecznego, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, wzajemne wsparcie, nawiązywanie relacji z osobami starszymi i uwrażliwienie na ich potrzeby

Takie zadania stoją przed Międzypokoleniowym Domem Seniora, którego utworzenie zapowiada prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Siedzibą kolejnej, bezpiecznej przystani dla osób starszych stanie się dotychczasowy budynek Przedszkola Publicznego nr 5, które jeszcze w tym roku przeniesie się do nowej siedziby.

– Chcemy zagospodarować budynek po przedszkolu nr 5, na którego remont pozyskamy pieniądze z zewnątrz. Bliskie sąsiedztwo z powstającym, nowym obiektem tej placówki, stwarza doskonałą możliwość spotkań seniorów i najmłodszych – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski

Dodał, że Międzypokoleniowy Dom Seniora to przedsięwzięcie przynoszące obopólne korzyści.

– To bardzo dobra inicjatywa, która pokazuje, że Miasto Łomża dba o dobrostan swoich mieszkańców w każdym wieku – komentuje z kolei Mariusz Tarka, radny Rady Miejskiej.

Warto dodać, że idea międzypokoleniowych spotkań z powodzeniem funkcjonuje w wielu miastach. Polega ona na cyklicznych spotkaniach dzieci i osób starszych. W ich trakcie, uczestnicy spędzają razem czas, rozmawiają, śpiewają, bawią się, lepią z plasteliny, prezentują spektakle.

Wspólne aktywności dają seniorom namiastkę rodzinnego życia, radość, spokój, poprawiają kondycję fizyczną i intelektualną, a najmłodszych uczą empatii, szacunku i opiekuńczości.

Red. M. L.

Urząd Miejski w Łomży

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy