W Michałowie trwają nagrania do filmu „Ślicznotka”

Michałowo planem filmowym. Powstaje komedia “Ślicznotka”

Ratusz, amfiteatr, szkoła, lokalny sklep – takie przestrzenie i plenery Michałowa zagrały w najnowszej polskiej produkcji “Ślicznotka”. To historia z morałem o miłości, akceptacji i marzeniach. Film na ekrany kin trafi w grudniu 2022 r.

Akcja filmu “Ślicznotka” dzieje się Michałowie, gdzie charyzmatyczna pani burmistrz starając się o reelekcję organizuje mieszkańcom festyn z konkursem na miss miejscowości. Do tego tytułu lansowana jest jej córka. Sytuacja komplikuje się, gdy niespodziewanie na miss zgłasza się kandydatka, która pozornie nie ma szans na wygraną. Bezkompromisowa i pewna siebie przeciwstawia się lokalnej władzy, wywracając do góry nogami misterny plan burmistrzowej

– Nagrywamy zabawną historię z ważnym przesłaniem, pokazującą też pewną obyczajowość tego regionu – mówi Dominik Matwiejczyk, reżyser filmu “Ślicznotka”. – To opowieść o przełamywaniu własnych słabości i barier. O tym, że nie powinniśmy iść na kompromisy, rezygnować z marzeń, ale robić swoje i w ten sposób próbować zmieniać rzeczywistość, która nas otacza. Czasami warto powiedzieć prawdę prosto w oczy znajomym czy bliskim, dzięki temu nasz świat może stać się lepszy.

W filmie poznajemy całą plejadę osobowości: klasyczne czarne charaktery, romantyków, marzycieli, cały wachlarz postaci i odmiennych postaw życiowych i społecznych. Wszystkich łączą przeróżne, nierzadko toksyczne relacje. Postacią, która rozszyfrowuje je i obnaża jest dziennikarz Grabski, którego kreuje Piotr Zelt.

– Na to nieduże, dość hermetyczne środowisko dziennikarz patrzy zdroworozsądkowo i ocenia je dość życzliwie. Przywary nazywa wprost, w sposób oczywisty i  prostolinijny. Emocjonalnie jest pozytywnie nastawiony do większości bohaterów i ma dobre intencje – mówi Piotr Zelt.

Aktualnie sceny realizowane są w Michałowie

Tu przyjechała m.in.: Joanna Kurowska, Beata i Łukasz Rybarscy, wspomniany Piotr Zelt, Robert Korólczyk, Zofia Świątkiewicz. Za plan filmowy posłużył już miejscowy amfiteatr, gabinety w urzędzie miejskim, sklep spożywczy oraz budynek szkoły. Z ekipą filmowców pracują zawodowi aktorzy oraz statyści z klasy teatralnej VII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku i młodzież z Zespołu Szkół w Michałowie oraz lokalni mieszkańcy.

– Przekonano nas, że Michałowo zostanie pokazane jako gmina nowoczesna, ekologiczna, postępowa, którą staramy się być. Scenariusz jest bardzo ciekawy. Oczywiście będzie to wesoły film, ale z tak zwanym drugim dnem – zauważa Konrad Sikora, zastępca burmistrza Michałowa. –  Fakt, że jakaś miejscowość pojawia się w filmie zawsze działa na korzyść i jest pewną formą promocji. Na tym dziś polega marketing i lokowanie produktu. Nie jest to jednorazowa reklama, ale coś co zostanie w pamięci widzów na dłużej.

W połowie maja i na początku czerwca 2022 r. filmowcy przeniosą się do Białegostoku. Tu będą realizowane sceny m.in. w okolicach Stadionu Miejskiego.

– Po scenach w Michałowie będziemy mieli nagrane ponad 70 procent filmu. Główne, batalistyczne i finałowe sceny udało się nagrać praktycznie w całości – podkreśla Krzysztof Bałtyk, producent filmu – Aktorzy i ekipa techniczna stają na wysokości zadania. Napisaliśmy świetny scenariusz, który okazał się dużym hitem i wszyscy, którzy go przeczytali byli nim zachwyceni. Pracujemy z zawodowcami, a to wróży duży sukces.

Producentom z firmy Bałtyk Film Production udało się zaprosić do współpracy plejadę gwiazd

W “Ślicznotce” zobaczymy aktorów znanych z dużego i małego ekranu. Wśród nich m.in. znaną jako “Królowa Życia” Dagmarę Kaźmierską. Głosu użyczył również Cezary Pazura. Zagrają również aktorzy białostockich scen: Beata Chyczewska, Marek Tyszkiewicz, Piotr Szekowski i Agnieszka Możejko-Szekowska, Patryk Ołdziejewski, Dawid Rostkowski z Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz Adam Zieleniecki i Krzysztof Pilat z Białostockiego Teatru Lalek.

Premiera filmu przewidziana jest na 15 grudnia 2022 r. w kinach Helios

Ślicznotka” ma być też dostępna w popularnych platformach streamingowych.

Red. M.L.

Fot. Bałtyk Film Production

Anna Kopeć-Tyszkiewicz rzecznik prasowy filmu „Ślicznotka”

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy