W piątek pochmurno, deszczowo i bardzo silny wiatr

Podlaskie – silny wiatr w całym regionie

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 35km/h do50km/h,w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w nocy oraz w sobotę rano.

Obszar

powiaty: augustowski, białostocki, Białystok, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, Łomża, łomżyński, moniecki, sejneński, sokólski, suwalski, Suwałki, wysokomazowiecki, zambrowski

Ważność

od godz. 23:00 dnia 17.02.2023 do godz. 18:00 dnia 18.02.2023

Silny wiatr w powiecie siemiatyckim od godz. 22:00 dnia 17.02.2023 do godz. 14:00 dnia 18.02.2023

Synoptyk IMGW: w piątek pochmurno, deszczowo i bardzo silny wiatr

W piątek zachmurzenie będzie duże z nielicznymi większymi przejaśnieniami. Niemal w całym kraju mieszane opady, a w nocy porywy wiatru osiągną prędkość nawet do 125 km/h – poinformował PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Folwarski.

W piątek zachmurzenie będzie duże z nielicznymi większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, początkowo na północnym wschodzie także deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach opady śniegu.

 

Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich i południowych, do 11 stopni na zachodzie.

 

W ciągu dnia będzie nasilał się wiatr, zwłaszcza na zachodzie. Wieczorem jego porywy osiągną prędkość do 75 km/h, a na Wybrzeżu do 85 km/h. Na pozostałym obszarze wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach do 65 km/h.

 

W nocy niemal w całym kraju będzie padał deszcz, a największe opady wystąpią na wschodzie, gdzie suma tych opadów wyniesie 15 mm. Na północnym wschodzie możliwy deszcz ze śniegiem.

 

Temperatura minimalna od 1 stopnia Celsjusza na krańcach wschodnich i południowych, do 5 stopni na zachodzie.

 

Późnym wieczorem i w nocy zacznie wzmagać się silny i porywisty wiatr. Najsilniejsze porywy wystąpią w strefie Wybrzeża i tam osiągną prędkość do 125 km/h. W głębi kraju porywy będą słabsze do 90 km/h, ale na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie porywy wiatru osiągną prędkość do 100 km/h. „Im dalej na południe, tym te porywy będą słabsze, do 70-80 km/h” – poinformował Folwarski.(PAP)

 

Red. OKO

Fot. Archiwum

IMGW/PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy