W Podlaskiem kilka tysięcy gospodarstw bez prądu

W Podlaskiem około 3 tysięcy odbiorców nie ma prądu. Energetycy cały czas usuwają awarie po wichurach i opadach deszczu oraz śniegu

Przez Polskę przechodzi front atmosferyczny, który niesie ze sobą wichury, opady śniegu i deszczu, oraz nocne przymrozki. Około 3 tysięcy odbiorców wciąż nie ma prądu w Podlaskiem.

Podlascy strażacy w niedzielę (2.05) interweniowali blisko 60 razy, wyjeżdżając do usuwania połamanych drzew i konarów z dróg.

OSP Michałowo:

?Dzisiejszej nocy 03.05.2021 r. o godz. 00.13 wyjeżdżaliśmy dwa razy do powalonych na drogę drzew. Trasa Michałowo-Podozierany oraz miejscowość Bondary.
⚠️ Uważajcie na siebie w te wietrzne dni ?️?️

 

Najgorsza sytuacja jest w Bielsku Podlaskim i jego okolicach oraz w gminie Suwałki

W poniedziałek (3.05) na godz. 11:30 w województwie podlaskim około 3 tys. odbiorców pozostaje bez zasilania.

Awarie dotyczą Rejonów Energetycznych (RE) Bielsk Podlaski i Suwałki – poinformowała portal Podlaskie24.pl Agnieszka Bajerska z PGE Dystrybucja Oddział w Białymstoku.

Energetycy od wczesnych godzin porannych przystąpili do usuwania skutków silnego, porywistego wiatru, który niszczył infrastrukturę energetyczną (zerwane przewody, połamane słupy). Służby energetyczne stawiają nowe słupy w miejsce połamanych oraz w kilku przypadkach ściągają drzewa z linii.

– W RE Bielsk Podlaski przerwy w dostawie energii elektrycznej mogą występować w takich gminach jak: Nur, Brańsk, Milejczyce, Bielsk Podlaski, Mielnik. Natomiast w RE Suwałki są to gminy: Sztabin, Raczki, Filipów, Rutka Tartak – dodaje Agnieszka Bajerska.

 

 

 

 

 

Red. Monika Lenczewska

Fot. OSP Michałowo

PGE Dystrybucja SA Oddział w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy