W Wasilkowie zostanie wyremontowana kolejna droga

W Wasilkowie zostanie wyremontowana kolejna droga

Adrian Łuckiewicz, burmistrz Wasilkowa (14.06.) podpisał umowę na przebudowę ulicy Wierzbowej i Orzechowej na Osiedlu Leśnym w Wasilkowie. Zakres prac obejmuje wykonanie nawierzchni z kostki betonowej oraz budowę kanalizacji deszczowej.

Koszt inwestycji wynosi 917 168,45 zł i w całości jest finansowany ze środków własnych gminy. Prace powinny się zakończyć w ciągu 4 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Osiedle Leśne w Wasilkowie to jedne z najważniejszych i najprężniej rozwijających się miejsc w gminie.

Już teraz mieszka tam ponad 3 tysiące osób, a docelowo będzie mieszkało ok. 10 tys. osób (niedawno został rozstrzygnięty przetarg na budowę kolejnych mieszkań na tych terenach). W sąsiedztwie znajduje się też intensywna zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna (kolejnych 2 tysiące osób).

Na remont tej drogi gmina starała się o środki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD, dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) w roku 2021. Niestety projekt znalazł się na liście rezerwowej. Ponieważ jednak ta inwestycja jest bardzo ważna dla mieszkańców – władze gminy postanowiły zrealizować ją własnymi środkami.  

Red. M.L.

Fot. UM w Wasilkowie

Urząd Miejski w Wasilkowie

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy