Wojewoda podlaski przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

Członkowie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego (3.01) podsumowali ubiegły rok oraz przyjęli plan finansowy na rok 2023

Była to również okazja do wyboru przewodniczącego na kolejną kadencję. Został nim wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Kandydatura Bohdana Paszkowskiego została przyjęta przez aklamację.

– Cieszę się, że po raz kolejny mam okazję przewodniczyć naszej Radzie, zgodnie z regulaminem, który nas obowiązuje. Na pewno będziemy kontynuować dotychczasową dobrą współpracę i podejmować kolejne ważne dla mieszkańców naszego regionu tematy – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

O zdrowiu, gospodarce i wojnie

Podczas wtorkowego posiedzenia WRDS, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, członkowie zapoznali się ze sprawozdaniem z działalności Rady w 2022 roku.

W ubiegłym roku miało miejsce pięć posiedzeń Prezydium WRDS oraz trzy posiedzenia plenarne. Funkcję przewodniczącego pełnił marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki. Dyskutowano m.in. o Regionalnym Programie Działań na rzecz Zatrudnienia czy o pomocy uchodźcom z Ukrainy, którzy znaleźli się w Podlaskiem.

Ważnym tematem była także sytuacja w ochronie zdrowia: epidemia COVID-19, kondycja finansowa i kadrowa podlaskich szpitali, ocena funkcjonowania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Członkowie WRDS, reprezentujący środowiska pracodawców, związków zawodowych oraz strony samorządową i rządową, dyskutowali także o sytuacji gospodarczej regionu, na którą duży wpływ w minionym roku miał wzrost cen energii, inflacja oraz osłabienie koniunktury gospodarczej, co było widoczne w sektorze rolnictwa, przemysłu, usług i budownictwa, jak i w bieżącej sytuacji gospodarstw domowych. Omówiono działania osłonowe, zaproponowane między innymi przez rząd. Pochylono się także nad kwestią modernizacji i rozbudowy transportu drogowego i kolejowego.

Pierwsze w 2023 roku posiedzenie było także okazją do zatwierdzenia planu finansowego na najbliższe 12 miesięcy.

 

Red. M.L.

Fot. PUW

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy