Wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w Podlaskiem.Zobacz kto wygrał

Powiat białostocki 

W Łapach dotychczasową burmistrz Urszulę Jabłońską z komitetu PiS pokonał Krzysztof Gołaszewski (z własnego komitetu) z 53,22 proc. poparciem.

W Wasilkowie Mirosława Bielawskiego, który zdobył 45,94 proc. głosów zastąpi Adrian Łuckiewicz, na którego głosowało 54,06 proc. wyborców. Obaj startowali z własnych komitetów.

Nie będzie zmiany na stanowisku burmistrza Supraśla. Zwyciężył Radosław Dobrowolski, który zdobył 56,64 proc. głosów. Jego kontrkandydatka Katarzyna Todorczuk – 43,36 proc.

Wójtem gminy Juchnowiec Kościelny pozostanie Krzysztof Marcinowicz, na którego głosowało 57,05 proc. wyborców. Jego rywal Marek Skrypko zdobył 43 proc. głosów.

Powiat suwalski 

Decyzją wyborców po 10 latach urząd gminy w Filipowie opuści Sylwester Koncewicz. Obecny wójt zdobył prawie 46 proc. poparcia, czyli o 155 głosów mniej niż rywalizujący z nim kierownik tamtejszego urzędu stanu cywilnego Tomasz Rogowski.

Powiat łomżyński

Nowych burmistrzów będą miały Stawiski i Ciechanowiec.

W Stawiskach dotychczasowa sekretarz miasta Agnieszka Rutkowska zdobyła ponad 350 głosów więcej niż Krzysztof Rafałowski i teraz to ona pokieruje miastem i gminą.

Nowych wójtów będą miały gminy Piątnica, gdzie Artura Wierzbowskiego poparło 51,08 proc.

Powiat wysokomazowiecki 

W Ciechanowcu dotychczasowy przewodniczący rady Eugeniusz Święcki pokonał Mirosława Reczko zdobywając poparcie 54,22 proc. głosujących.

Wójtem Nowych Piekut został Marek Kaczyński. Uzyskał 50,32 proc. poparcia.

Powiat zambrowski 

W Rutkach o fotel rywalizowało dwóch zupełnie nowych kandydatów. Ostatecznie mieszkańcy gminy wybrali przewagą stu kilkunastu głosów Dariusza Sławomira Modzelewskiego, który zdobył poparcie 52,62 proc. wyborców.

Wójtem Kołak Kościelnych został Sylwester Jaworowski, uzyskując 52,54 proc. poparcia.

Powiat kolneński 

Na swoim dotychczasowym stanowisku pozostał wójt Małego Płocka
Józef Dymerski. Zdobył 51,64 proc. poparcia.

Powiat augustowski

Zaledwie 152 głosy zdecydowały o tym, że będzie zmiana na stanowisku burmistrza Augustowa. Przez kolejne 5 lat miastem rządzić będzie Mirosław Karolczuk, który zdobył 50,79 proc. głosów.

Zmiana nastąpi też w gminie Nowinka. Rządząca tam od 2010 roku Dorota Winiewicz przegrała 118 głosami z Teresą Strękowską.

W Sztabinie miejsce ustępującego wójta Tadeusza Drągiewicza zajmie Jarosław Karp. Urzędnik augustowskiego oddziału Podlaskiego Zespołu Doradztwa Rolniczego zdobył 56,22 proc. poparcia i pokonał miejscowego dzielnicowego Roberta Żukowskiego.

Powiat sejneński 

Zmian nie będzie natomiast w Sejnach. Obecny burmistrz Arkadiusz Nowalski zdobył 56,01 proc. głosów i pokonał Jolantę Bagińską. Ona z kolei dwa tygodnie temu zdobyła mandat radnej, a jej komitet wprowadził do rady najwięcej osób.

Wójtem wiejskiej gminy Sejny został natomiast Dariusz Łostowski. Poparło go 52,4 proc. wyborców.

Powiat moniecki 

Zbigniew Karwowski pozostanie burmistrzem Moniek. Zdobył 60,02 proc. głosów i pokonał Jana Zabielskiego (z komitetu PiS).

W powiecie monieckim  mieszkańcy Goniądza postawili na nową osobę. Burmistrzem będzie tam Grzegorz Dudkiewicz, który zdobył 58,57 proc. głosów i pokonał Mariusza Ramotowskiego.

Powiat bielski 

W powiecie bielskim zmiany nie będzie w Bielsku Podlaskim i Wyszkach. Nastąpi ona jednak w Brańsku.

W Bielsku Podlaskim burmistrzem pozostanie Jarosław Borowski, który zdobył 60,21 proc. głosów i pokonał Tomasza Hryniewickiego.

Wójtem Wyszek pozostanie Mariusz Korzeniewski, który z 58,27 proc. poparciem zwyciężył nad Janem Falkowskim.

W Brańsku burmistrzem będzie natomiast Eugeniusz Koczewski. Zdobył on 72,78 proc. głosów i pokonał swego rywala – Czesława Sokołowskiego.

Powiat hajnowski 

W powiecie hajnowskim zmiany będą w gminach: Białowieża i Czeremcha.

W Białowieży na stanowisko wójta powraca rządzący we wcześniejszych kadencjach Albert Litwinowicz, który zdobył 50,94 proc. Dotychczasowego włodarza Grzegorza Kasprowicza pokonał zaledwie 22 głosami.

W Czeremsze nowym wójtem będzie Jerzy Wasiluk. Zdobył on 51,48 proc.głosów i pokonał swego rywala Jerzego Szykułę.

Powiat siemiatycki 

W powiecie siemiatyckim po głosowaniu w drugiej turze zmiana będzie na stanowisku wójtów w gminach Dziadkowice i Mielnik.

W Dziadkowicach z 64,97 proc. poparciem zwyciężył Antoni Brzeziński, jego rywalem był Adam Cwalina.

W Mielniku natomiast nowym wójtem będzie Marcin Urbański. Zdobył 58,15 proc. głosów i pokonał dotychczasowego wójta Eugeniusza Wichowskiego.

Zmiany nie będzie natomiast w Drohiczynie. Przez kolejnych 5 lat rządzić tam będzie Wojciech Borzym. Głosowało na niego prawie 51,64 proc. wyborców. Pokonał Mirosława Krasowskiego.

Powiat sokólski 

W powiecie sokólskim druga tura wyborów była tylko w gminie Janów. Wójtem będzie tam Jerzy Pogorzelski. Zdobył on 66,77 proc. głosów. Jego rywalem był dotychczasowy wójt – Czesław Kiejko.

Źródło: PKW, Polskie Radio Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy