Wysokie Mazowieckie. 1,2 mln na wodociąg w pasie drogi krajowej nr 66

Za 50 milionów ma być wykonana zostanie sieć wodociągowa w pasie drogi krajowej nr 66 w Wysokiem Mazowieckiem.

Budowa wodociągów to jeden z etapów rozbudowy drogi na odcinku przebiegającym przez centrum miasta – ulicę Zambrowską i 1 Maja. To miejsce charakteryzuje duże natężenie ruchu, zwłaszcza ciężkiego.

Symboliczny czek na ręce burmistrza Jarosława Siekierki przekazał w piątek (20.08) marszałek Artur Kosicki. W spotkaniu uczestniczył także syn burmistrza Łukasz Siekierko, który jest wiceprzewodniczącym sejmiku.

– To bardzo istotna inwestycja, bo cała powstająca droga jest niezwykle ważna z punktu widzenia rozwoju Wysokiego Mazowieckiego. Jest impulsem dla tego miasta – mówił marszałek Artur Kosicki.

Z kolei Jarosław Siekierko, burmistrz Wysokiego Mazowieckiego podkreślał, w jak kiepskim stanie była przebudowywana właśnie droga i jak długo musiał zabiegać o pomoc w zakresie jej modernizacji.

– Od wielu lat walczyłem o tę drogę, ale dopiero teraz udało się to dzięki wsparciu rządu i samorządu.

Wartość całkowita inwestycji to 50 mln zł, z czego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pokrywa 41 mln zł, resztę – Wysokie Mazowieckie.

– 9 mln zł to duże obciążenie dla budżetu miasta, dlatego przekazane dziś środki to ogromna pomoc, a otrzymane pieniądze pozwolą na wybudowanie wodociągów w tej okolicy – zapewniał burmistrz Wysokiego Mazowieckiego.

Całe przedsięwzięcie ma się zakończyć w sierpniu przyszłego roku, budowa sieci wodociągowej – z końcem 2021 r.


Red. OKO

Fot. Mateusz Duchnowski Wrota Podlasia

na podst. portalu Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy