Zatrzymani czterej mężczyźni, którzy przewozili nielegalnych imigrantów

Wczoraj policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające na terenie Polski. Mężczyźni zostali zatrzymani w Chrabołach, Haćkach, Haćkach, Hajnówce i Bielsku Podlaskim. To obywatele Niemiec, Gruzji i Polski. W samochodach przewozili 8 osób.

Jako pierwszy została zatrzymana taksówka w Chrabołach po 11, którą kierował obywatel Polski. Przewoził 2 mężczyzn nielegalnie przebywających w Polsce i obywatela Iranu (legalny pobyt na terenie UE), który został zatrzymany jako osoba podejrzana (kurier).

Do kolejnego zatrzymania doszło przed 13 w Haćkach.  Tu policjanci zatrzymali mężczyznę pochodzenia irackiego, który posługiwał się niemieckim paszportem jako tzw. kuriera i jechał taksówką z  2 mężczyznami, którzy z niej uciekli przed przybyciem na miejsce policjantów, po tym jak kierowca zatrzymał się na poboczu. Obywatel Iraku i Iranu ostatecznie zostali odnalezieni przez naszych funkcjonariuszy i przekazani SG.

W Hajnówce ok. 16 policjanci z Gdańska zatrzymali obywatela Syrii z niemieckim paszportem, który w mazdą przewoził obywatelkę Syrii, która nielegalnie przebywała na terytorium RP. 

Tuż przed 17 w Bielsku Podlaskim policjanci zatrzymali obywatela Azerbejdżanu legalnie przebywającego  w Polsce, który przewoził seatem 3 migrantów – obywateli Syrii. Zostali przekazani Straży Granicznej.

Policjanci w stosunku do zatrzymanych mężczyzn prowadzą czynności procesowe w kierunku art. 264 par. 3 kk.Array

Red. OKO

Fot. Podlaska Policja

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy