Zmiany w białostockim WORD

Zmianami chwali się białostocki Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Według dyrektora WORD Przemysława Sarosieka udało mu się wdrożyć zmiany, które obiecywał kiedy obejmował stanowisko.

 ,,Kiedy zajmowałem stanowisko dyrektora opowiadałem o zmianach, jakie chciałbym wprowadzić
w Ośrodku, dziś mogę powiedzieć, że plan jak do tej pory udaje mi się realizować w stu procentach” – tłumaczył dziennikarzom Przemysław Sarosiek.

Krótszy czas czekania na egzamin

W styczniu, czy lutym przyszli kierowcy musieli czekać na egzamin  4-5 tygodni, w listopadzie i grudniu nawet sześć. Teraz tylko jeden dzień.WORD pracuje teraz dłużej o cztery godziny. Egzaminy można zdawać także w soboty. Nowy dyrektor obiecuje wprowadzenie możliwości zdawania egzaminu teoretycznego i praktycznego tego samego dnia.

Więcej osób zdaje w WORD Białystok

,,To jeden z bardziej stresujących czynników, jego eliminacja sprzyja zdawalności – wyjaśnił. – Krótsze kolejki sprawiają, że ludzie nie zapominają wiedzy, którą zdobywali podczas kursu.”- zapewniał dyrektor Sarosiek.

Ponadto od marca tego roku w Białymstoku można ponownie podejść do egzaminu jeszcze tego samego dnia.

-,,Na razie skorzystało z niej 161 osób, ale to dopiero początek – poinformował Przemysław Sarosiek – Spodziewamy się, że takich osób będzie znacznie więcej. Czerwiec i lipiec to okres, kiedy absolwenci szkół średnich, maturzyści, studenci po zakończeniu sesji często starają się o uprawnienia dotyczące prawa jazdy.”- mówił dyrektor WORD


Dyrektor zapowiedział też powiększenie floty samochodowej ośrodka i to nie tylko w kategorii B.

Bezpieczeństwo

Pracownicy WORD zapowiedzieli działania edukacyjne. Między innymi akcję „Hallo! Czy mnie widzisz?”.

 ,,W Polsce liczba wypadków śmiertelnych na przejściach dla pieszych systematycznie rośnie „– mówił Paweł Dunaj, egzaminator białostockiego WORD i koordynator akcji.

W ramach kampanii będą organizowane spotkania z uczniami, podczas których pracownicy Ośrodka będą prezentować informacje na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz film będący elementem akcji społecznej norweskiego stowarzyszenia kierowców samochodów ciężarowych.

Nadal będzie można zdawać egzaminy w Bielsku Podlaskim. Jednak nowy dyrektor WORD Białystok chce rozmawiać z samorządowcami z Bielska o współfinansowaniu tego ośrodka.

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy