Narew. Pijani mężczyźni zabrali auto pracodawcy i pojechali po piwo – jazdę zakończyli na drzewie 

Hajnowscy policjanci zatrzymali 36 i 37-latka, którzy bez zgody i wiedzy pracodawcy wsiedli do jego samochodu i pojechali po piwo

37-latek, który początkowo kierował iveco, w trakcie podróży stwierdził, że jest zbyt mocno pijany. Wtedy mężczyźni zamienili się miejscami. Po przejechaniu kilkuset metrów ich podróż zakończyła się na drzewie. 

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 36 i 37-latkowi, którzy bez wiedzy i zgody swojego pracodawcy wsiedli do zaparkowanego na placu firmy służbowego iveco i zamierzali pojechać nim do sklepu po piwo. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyźni najpierw w części mieszkalnej, jednego z przedsiębiorstw w gminie Narew, spożywali alkohol. Gdy ten się skończył postanowili pojechać do sklepu po kolejny. Wspólnie zdecydowali, że wezmą auto należące do szefa. Początkowo za kierownicę iveco wsiadł 37-latek. Jednak w trakcie podróży stwierdził, że jest zbyt pijany i nie da rady dalej kierować. Zamienił się więc miejscem z 36-latkiem.

Po przejechaniu kolejnych kilkuset metrów mężczyźni zakończyli jazdę na drzewie, na drodze leśnej.

Wtedy o zdarzeniu poinformowali swojego pracodawcę. Badania alkomatem wykazały, że 37-latek miał ponad półtora, a 36-latek ponad promil alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu danych mężczyzn w policyjnych bazach okazało się, że żaden z nich nie posiada uprawnień do kierowania.

Obaj usłyszeli zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni odpowiedzą również za popełnione wykroczenia.

 

Red. M. L.

Fot. KPP Hajnówka

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy