Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w gminie Sidra

Kierowca samochodu dostawczego zginął w wypadku, do którego doszło w piątek (10.03) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym we wsi Słomianka w gminie Sidra (woj. podlaskie). Samochód zderzył się z szynobusem

Policja poinformował, że w piątek po godz. 10 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w rejonie miejscowości Słomianka na trasie kolejowej Sokółka – Dąbrowa Białostocka doszło do zderzenia samochodu dostawczego z szynobusem. 40-letni kierowca samochodu zginął na miejscu. Szynobusem podróżowały 32 osoby. Nie ma poszkodowanych wśród pasażerów pociągu. W wyniku zderzenia doszło do wykolejenia szynobusu.

Ruch pociągów na linii Białystok – Suwałki został wstrzymany.

Przewoźnik PKP Intercity wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odc. Białystok – Mockava. Przewoźnik Polregio wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odc. Sidra – Suwałki. Informacje o zmianach w komunikacji są podawane na stacjach i przystankach – poinformował Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Obecne na miejscu służby ratownictwa technicznego szacują przywrócenie ruchu na linii na godzinę 17:00. Przyczyny zdarzenia ustali komisja.

Array

Red. M. L.

Fot. KW PSP w Białymstoku

Podlaska Policja / PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy