Białystok. Bezpłatne badania z okazji Światowego Dnia Cukrzycy

14 listopada 2019 r. obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Został ustanowiony w 1991 r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (International Diabetes Federation – IDF) oraz Światową Organizacją Zdrowia (World Health Organization – WHO), jako odpowiedź na wyraz obaw związanych z nasilającym się występowaniem przypadków cukrzycy na całym świecie.

 

Co 6 sekund na świecie umiera osoba z powodu cukrzycy i jej powikłań. Co druga z nich ma mniej niż 60 lat. W Polsce na tę chorobę cierpi ok. 3 milionów ludzi, czyli ok. 8 % naszego społeczeństwa. Według szacunków Narodowego Funduszu Zdrowia w 2025 r. aż o blisko 35 proc. wzrośnie liczba chorych na cukrzycę i nadciśnienie tętnicze. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze swego schorzenia. Badanie poziomu stężenia cukru we krwi może nas upewnić, że nic nam nie grozi.

 

Rodzina i cukrzyca: chroń swoją rodzinę

 

Każdego roku Światowy Dzień Cukrzycy koncentruje się na jednym temacie, który jest przedmiotem specjalnej uwagi. W 2019 roku obchodzimy go pod hasłem: Rodzina i cukrzyca: chroń swoją rodzinę.

Podlaski Oddział NFZ razem z Klastrem Medycznym organizuje event dla pacjentów.  Spotkanie odbędzie się w środę, 13 listopada w białostockiej galerii ALFA (na parterze w ciągu komunikacyjnym przy biurach, wejście od strony ul. Świętojańskiej).

Dowiesz się co robić, żeby żyć długo i zdrowo bez cukrzycy 

 

Od godz. 10:00 do 14:00 na parterze galerii ALFA zupełnie za darmo i od ręki każdy będzie mógł określić poziom cukru we krwi oraz zmierzyć ciśnienie. Ponadto będzie można oznaczyć BMI (wskaźnik masy ciała), a także porozmawiać z dietetykiem. Organizatorzy spotkania podadzą przepisy na zdrowe przekąski.

Dodatkowo będzie można poznać zalety e-recepty i Internetowego Konta Pacjenta. Przy okazji wyrobisz kartę  EKUZ, z którą każda podróż zagraniczna wyjdzie Ci na zdrowie!

 

Bezpłatne badania stężenia poziomu cukru we krwi i pomiar ciśnienia tętniczego

 

Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy również Oddział Miejsko-Powiatowy Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Białymstoku 16 listopada organizuje bezpłatne badania stężenia poziomu cukru we krwi i pomiar ciśnienia tętniczego. Odbędzie się też spotkanie z diabetologiem i dietetykiem. Z badań skorzystać będzie można w godz. 9.00-17.00 w Przychodni Diabetologicznej POPULA przy ul. Piłsudskiego 4b w Białymstoku.

Bezpłatne badania organizowane przez Stowarzyszenie Diabetyków dostępne są dla wszystkich mieszkańców Białegostoku – nie tylko osób chorych na cukrzycę, ale wszystkich, którzy profilaktycznie chcieliby upewnić się, że ich poziom cukru jest prawidłowy.

 

 

Red. M.L.

Fot. Pixabay

NFZ / Stowarzyszenie Diabetyków w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy