Jubileusz 60-lecia działalności Szpitala Powiatowego w Sejnach

Były przemówienia, podziękowania i gratulacje, a także atrakcje dla mieszkańców Sejn i okolic, bo to właśnie oni ze Szpitala Powiatowego SP ZOZ w Sejnach korzystają na co dzień

W piątek (8.09) placówka obchodziła jubileusz 60 lat działalności.

– Jubileusz to niepowtarzalna okazja do uczczenia ciężkiej pracy i zaangażowania ludzi, którzy tworzyli Szpital na przestrzeni tych 60 lat. To dzień, gdy spotkać się mogą pokolenia, dla których to miejsce zawsze dużo znaczyło i było czymś więcej niż tylko budynkiem Szpitala – mówił dyrektor SP ZOZ w Sejnach.

W uroczystości na placu przy Szpitalu wzięli udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, szefowie placówek medycznych i instytucji współpracujących ze szpitalem, byli pracownicy i przyjaciele jednostki. Wszyscy mogli zapoznać się z historią Szpitala, oglądając półgodzinny film przygotowany z okazji jubileuszu.

Szpital w Sejnach został otwarty 1 września 1963 roku i miał 70 łóżek. Dziś pracuje w nim około 50 lekarzy, ponad sto pielęgniarek, pracownicy administracji i obsługi. Placówka leczy około 6 tysięcy pacjentów rocznie, ma nowoczesny sprzęt. W ostatnich latach przeszła rozbudowę, wyremontowano pralnię, została wyposażona w nowoczesne laboratorium, blok operacyjny oraz nowe karetki.

Gratuluję rozwoju szpitala dyrekcji i pracownikom, ale także mieszkańcom powiatu sejneńskiego, którzy w przeszłości z własnej inicjatywy wspierali placówkę, by mieć dostęp do opieki medycznej. Pewnie jeszcze wiele wyzwań przed Państwem, ale historia pokazuje, że na pewno będziecie umieli im sprostać – podkreślał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Jubileuszowa uroczystość była okazją do uhonorowania byłych i obecnych pracowników, wręczenia statuetek i podziękowań.

Z okazji 60-lecia posadzono także drzewo pamiątkowe. Mieszkańcy mogli wziąć udział w pikniku, podczas którego na dorosłych czekał punkt mierzenia ciśnienia i poziomu cukru we krwi, a dla dzieci przygotowano dmuchańce oraz gry i zabawy. Na scenie wystąpiły zespoły „Nachodne” oraz „Dzika Grusza”.

Red. M.L.

Fot. PUW

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy