Nowy dyrektor białostockiego WORD

Zarząd województwa podlaskiego powołał dziś Przemysława Sarosieka na nowego dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Nowego, kolejnego już dyrektora zarząd musiał powołać po tym,  jak powołany wcześniej przez zarząd województwa Maciej Kudrycki zrezygnował ze stanowiska.
Zrezygnował dodajmy, po ujawnieniu przez media, że przemycał papierosy i miał za to wyrok sądu. Wyrok zatarł się, ale pojawiły się pytania o etykę urzędnika samorządowego.
Czytaj też:

Zobacz też: Dyrektor WORD-u przemycał papierosy. Zrezygnował z funkcji

Powołany dziś (17 stycznia 2019 r.) uchwałą zarządu dyrektor jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Był dziennikarzem białostockich i regionalnych dzienników: Kuriera Podlaskiego i Gazety Współczesnej. Współpracował również z portalem ddb24.pl. Od kilkudziesięciu lat (1990 r.) jest związany z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, jako sędzia piłkarski, a następnie sędzia futsalu także ekstraklasy. Od 2014 r. jest Przewodniczącym Sędziów Futsalu w Zespole Futsalu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Prowadzi szkolenia i egzaminy sędziowskie. Wspomagał również Podlaski Związek Piłki Nożnej jako rzecznik prasowy, był też jego sekretarzem i członkiem zarządu. Współpracował także z podlaskim Klastrem Obróbki Metali jako specjalista ds. prawnych.

“W białostockim WORD postaram się wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi – mówi nowy dyrektor.

– Na pewno przyjrzę się także finansom ośrodka i najważniejszym inwestycjom, tym które są już prowadzone, ale też zaplanowane” – zapowiada Przemysław Sarosiek.

 

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Fot. Wrota Podlasia

na podst. Wrota Podlasia

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o