Szpital w Łomży nadal bez dyrektora

Najpierw pod koniec stycznia Urząd Marszałkowski zwolnił w trybie nagłym dyrektora szpitala w Łomży. Dyrektor Roman Nojszewski z Warszawy pełnił tę funkcję przez półtora roku. Informując o rozwiązaniu umowy władze województwa zarzuciły mu „chaos zarządczy, podwyżki bez pokrycia, zły wynik finansowy placówki”.

Potem na dyrektora łomżyńskiego szpitala Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs.
Do konkursu na nowego dyrektora przystąpiło tylko dwóch kandydatów.

Żaden z nich nie był lekarzem, ani dotychczas zawodowo nie był związany ze szpitalem.

W poniedziałek(18.03) w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbyło się  posiedzenie komisji konkursowej, która przeprowadziła rozmowy z kandydatami, ale żaden z nich nie zdołał przekonać do siebie wymaganej większości komisji. Powodem miał być brak doświadczenia. Formalnie konkurs na stanowisko  dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży nie został rozstrzygnięty. Ma być ogłoszony kolejny konkurs.

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży to największy zakład pracy w mieście. Zatrudnia ponad tysiąc osób i zapewnia specjalistyczną opiekę medyczną mieszkańcom Łomży, powiatu łomżyńskiego oraz powiatów zachodniej części województwa podlaskiego.

Zobacz : Odwołany dyrektor szpitala w Łomży

Red. OKO

Fot. Wrota Podlasia

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o