Niepokój i niezgoda- hasła 34. Dni Sztuki Współczesnej

Niepokój,ferment,niezgoda i opór. Hasła te stanowią wspólny mianownik tegorocznej 34 edycji Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku. W dniach 20-26 maja na widzów czeka spotkanie z teatrem, muzyką,sztuką wizualną, literaturą i wiele więcej. Twórcy DSW zadają pytanie:Jak, do diabła możemy żyć, wiedząc, że dzieją się takie rzeczy?

Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na mapie Podlasia. Inicjatorem jest Białostocki Ośrodek Kultury.Festiwal już od 1985 roku gości uznanych artystów z Polski i świata. Jakich form możemy się spodziewać? Filmu,teatru, performansu, sztuki wizualnej,muzyki,literatury oraz interesujących spotkań z artystami.

Przegląd jest przygotowany z myślą o tych, którzy nie boją się odważnych i nowatorskich projektów poruszających tematy trudne,niekiedy łamiące sferę tabu.W tym roku chcą zwrócić uwagę na przemiany zachodzące w społeczeństwie. Upadek ludzkiej moralności,brak szacunku człowieka do zwierząt i natury,ograniczaniu swobód przy stałym narastaniu niepokojów i populizm to tematy, które wzięli na warsztat artyści. Skonfrontują się ze sprawami trudnymi i przez wielu pomijanymi. Często ze strachu.

Festiwal realizowany z funduszy Miasta Białegostoku.

Szczegółowy harmonogram na stronie organizatora.

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Grzegorz Laszuk

http://dsw.bialystok.pl/

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o