Przebudowa drogi do Hajnówki. Kierowców czekają utrudnienia

Zamiast jechać prosto, trzeba będzie korzystać z objazdów. Od dziś (30.05) aż do 20 czerwca kierowcy samochodów ciężarowych nie przejadą z Zabłudowa do Żywkowa. To 8-kilometrowy fragment remontowanej drogi wojewódzkiej nr 685 prowadzącej do Hajnówki.

 

“Dla kierowców tirów wyznaczone są objazdy. W stronę Hajnówki będziemy musieli pojechać z Białegostoku drogą krajową nr 19 do Bielska Podlaskiego i następnie drogą wojewódzką nr 684 do Narwi. Wykonawca wchodzi na ostatni etap realizacji układania mas bitumicznych, czyli ścieralnej. Musi to wykonać całą szerokością drogi, w związku z tym jest konieczność skierowania pojazdu na drogi objazdowe” – mówi zastępca dyrektora podlaskiego zarządu dróg wojewódzkich w Białymstoku Krzysztof Barbachowski.

 

Z podobnych objazdów w czerwcu będą korzystać kierowcy aut osobowych. Tak będzie od 8 czerwca. W czerwcu wykonawca fragmentu drogi z Zabłudowa do Żywkowa będzie układał ostatnią warstwę nawierzchni. Trasa ma być gotowa pod koniec czerwca.

Wciąż trwają prace przy dalszym odcinku trasy wojewódzkiej do Hajnówki. W przebudowie jest fragment z Żywkowa do Nowosad. To łącznie 24 km nowej drogi, która ma być gotowa w za dwa lata.

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24.pl

Polskie Radio Białystok

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o