„Metamorfozy Lalek”- festiwal teatralny dla dorosłych

Czy teatr lalek musi być tylko dla dzieci? Artyści podczas już 3 edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek dla Dorosłych postanowią skończyć z tym mitem. Już 14-22 czerwca w Białymstoku na scenie zostanie zaprezentowanych 21 spektakli. Ponadto wstęp jest całkowicie za darmo !

Zobaczymy artystów z Izraela i Japonii

Festiwal Metamorfozy Lalek ma na celu prezentację oraz promocję profesjonalnych teatrów oraz grup lalkarskich, które zajmują się także sztuką dla dorosłych. Zostaną zaprezentowane spektakle z humorem oraz te pobudzające do refleksji.  Na scenie Białostockiego Teatru Lalek oraz salach Wydziału Sztuki Lalkarskiej ujrzymy 21 spektakli zaprezentowanych przez zespoły z 11 krajów. W świat formy i ekspresji wprowadzą nas goście z Czech, Izraela, Turcji, Węgier, a nawet z odległej Japonii. Nie zabraknie także teatrów polskich m.in. spektakli białostockiego teatru oraz Wrocławskiego Teatru Lalek i Teatru Animacji z Poznania. Część przedstawień zostanie zaprezentowana bez użycia słów lub w języku angielskim. W wielu spektaklach powtarza się wątek matki oraz ekologii. Poruszone zostaną ważne tematy społeczne. Bez tabu, ale z dużą dozą tolerancji. W ramach wydarzeń towarzyszących odbędą się prezentację spektakli w wykonaniu studentów akademii teatralnej, koncert Górczyński/Palmer/Wiracki oraz promocja książki pt.” Nasz BTL. Scena dla dorosłych”.

Jak zdobyć darmowe wejściówki ?

Jest to projekt niekomercyjny, w związku z tym wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny. Obowiązują jednak darmowe wejściówki, które można otrzymać w kasie teatru od 6 czerwca od godz.15.30. Jedna osoba jest uprawniona do otrzymania 2 wejściówek na maksymalnie 5 spektakli. Odebrać zaproszenia należy osobiście, nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji.

Więcej informacji o zaplanowanych spektaklach na stronach :

https://www.btl.bialystok.pl/

https://www.metamorfozy-lalek.pl/p/co-gdzie-kiedy.html

Środki na realizację festiwalu zostały pozyskane z Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Laura Maksimowicz

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy