Międzynarodowe Prezentacje Mażoretek, Tamburomajorek i Cheerleaderek – POM-PA 2019

Ponad 500 dziewcząt z Podlaskiego i Mazowsza zaprezentowało swoje umiejętności taneczne na
Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek, Tamburomajorek i Cheerleaderek – POM-PA 2019. Najmłodsze uczestniczki miały 3 lata, najstarsze ponad 20. Prezentacje odbyły się w niedzielę (2.06) przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku.

“To jest 14 edycja POM-PY. Coraz więcej jest zespołów. Można powiedzieć, że POM-PA się rozwija. Mamy ponad 500 uczestników, 55 grup dużych i małych z terenu województwa podlaskiego, ale nie tylko. Jakbym miała wymieniać miejscowości, to spoza naszego województwa jest Zwoleń, Myszyniec,  a także Ostrołęka. Z naszego terenu mamy Augustów i  Suwałki, ponadto Sejny, Białystok, Hajnówka, Suchowola oraz Sokółka. Po raz pierwszy w tym roku są dzieci z Krypna. Rozstrzał jest bardzo duży. Dużo zespołów jest z niewielkich miejscowości. O dziwo – one tam bardzo fajnie się rozwijają. Dzieci bardzo chętnie przychodzą na te zajęcia, i naprawdę bardzo dużo osiągają. Może dlatego, że jest to dla nich jakieś takie otwarcie na świat. To jest forma taka bardzo ekspresyjna, dynamiczna, a także dająca spore możliwości wyjazdu nie tylko poza granicę swego miasta czy wsi, ale również na inne krańce Polski, oraz na wyjazdy zagraniczne. Myślę, że to jest taki też powód, że te dzieci się garną. Chociaż sama pałeczka mażoretkowa, czy pompon jest takim rekwizytem, który jest jak bakcyl. Jak się ją raz weźmie w rękę, no to po prostu już ciągnie” –  mówi Maria Gierasimiuk, koordynatorka projektu POM-PA.

W tym roku, niestety, zabrakło zespołów z zagranicy.

 “Zawsze mieliśmy zespoły z Białorusi. One są naprawdę dobre, ale względy niezależnie od nas, i od nich spowodowały, że nie mogły przyjechać” – dodaje koordynatorka projektu.

Prezentacje Mażoretek, Tamburomajorek i Cheerleaderek to typowy konkurs. Jest między innymi podział na kategorie wiekowe. Pierwsze, drugie i trzecie miejsce jest nagradzane specjalnym medalem. Oprócz tego, równolegle, powadzony jest Turniej Gold Team. Jury ocenia występy solo, duo, trio, mini formację, formację i defiladę. Zespoły które mają najwyższą punktację otrzymują nagrody finansowe i specjalne statuetki.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o