Święto Straży Miejskiej w Białymstoku

Z okazji Dnia Straży Miejskiej białostoccy funkcjonariusze otrzymali nagrody i awanse. Uroczystość odbyła się przed Pałacykiem Gościnnym.

 

Komendant Straży Miejskiej w Białymstoku awansował 23 strażników. 93 pracowników i funkcjonariuszy otrzymało nagrody za wzorową i nienaganną służbę.

W szeregi formacji przyjęto też 4 nowych strażników, którzy uroczyście ślubowali na sztandar Straży Miejskiej w Białymstoku.

Strażnicy miejscy dbają o porządek i bezpieczeństwo w mieście. Pomagają też bezdomnym i potrzebującym. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, podkreślał, że strażnicy nierzadko ratują zdrowie i życie ludzkie.

– Zimą, gdy bezdomni chowają się w pustostanach, to właśnie bardzo często strażnicy miejscy odnajdują ich i dbają, by nic im się nie stało. To niezliczona ilość uratowanych żyć ludzkich. Ponadto są patrole ekologiczne dbające o naturę, powietrze i wiele, wiele innych. Pomagają też policjantom – podkreślał Tadeusz Truskolaski.

W białostockiej Straży Miejskiej pracuje ponad 150 osób. Formacja powstała 1 czerwca 1991 roku. Dzień Straży Miejskiej, był szczególną okazją by podziękować strażnikom za ich trudną pracę.

– To wymagająca służba, ale ciesząca się coraz większym szacunkiem i zaufaniem społecznym. W tym roku mieszkańcy zgłaszali się do nas w sprawie interwencji już ponad 30 tyś razy. Świadczy to o tym, że ludzie ufają nam coraz bardziej i nas potrzebują – powiedział Krzysztof Kolenda, komendant straży miejskiej w Białymstoku.

W całej Polsce Święto Straży Miejskiej  obchodzone jest 29 sierpnia. Zostało ustanowione w rocznicę uchwalenia ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. określającej zasady działania straży gminnej.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Gabriela Ożlańska/Podlaskie24.pl

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o