Białostoczanie uczyli się, jak być eko !

Negatywne zmiany klimatyczne stały się faktem. Coraz więcej w dyskursie publicznym mówi się o ekologicznym stylu życia i naszym wpływie na środowisko. Tego, w jaki sposób zużywać mniej wody, plastiku i ograniczyć zanieczyszczanie powietrza uczyła influencerka Ewelina Ulanicka.

Bycie eko było kiedyś uważane za modę. Obecnie staje się nagłą potrzebą. Zanieczyszczone są oceany, powietrze i gleba. Zaczyna brakować wody, nawet w niektórych miejscowościach w Polsce. Z małych zmian wychodzą wielkie rzeczy. W to wierzy także promotorka tzw. zero waste ( styl życia polegający na generowaniu jak najmniejszej ilości odpadów).

Bycie eko to bycie w zgodzie z naturą. Jesteśmy z nią jednością i niestety o tym zapominamy. U nas nie ma polityki prośrodowiskowej. Ludzie nie mają skąd czerpać tej wiedzy. Moim celem jest przekonanie jak największej ilości osób, że warto dbać o środowisko – twierdzi Ewelina Ulanicka.

Głównym przekazem wykładu było niemarnowanie produktów oraz używanie tego co się ma. Ograniczenie konsumpcji. Zachęcała do prostych zmian w codziennym życiu. Używania na zakupach wielorazowych toreb, picia wody z kranu, wybierania produktów w szklanych opakowaniach, aby ograniczyć zużycie plastiku.

Myślę, że szacunek i troska o przyrodę i planetę są lub przynajmniej powinny być w pewien sposób obowiązkiem każdego człowieka. Z tego względu wzięłam udział w tych warsztatach.W Białymstoku wciąż mało mówi się o ekologii. Chciałam w jakiś sposób zaangażować się i pokazać, że są ludzie zainteresowani takimi inicjatywami. Na spotkanie przyszło wiele osób, to znak, że nam zależy– podzieliła się uczestniczka warsztatów Małgorzata Kościuczyk.

Spotkanie nie było nudnym, moralizatorskim wykładem, ale polem do wymiany myśli i doświadczeń. Uczestnicy dzielili się recepturami na domowej roboty płyn do naczyń, radami odnośnie zmniejszenia ilości zużywanego plastiku, a nawet poradami związanymi z dietą wegańską.

Wykład i warsztaty nie są jedyną inicjatywą proekologiczną we wrześniu. Już 20 września młodzież weźmie udział w kolejnym Młodzieżowym Strajku Klimatycznym na Rynku Kościuszki.

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Laura Maksimowicz

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o