Łomża. 31.01 konferencja „Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy kiszonkowej?”


Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie we współpracy z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu organizuje konferencję pt. „Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy kiszonkowej?”

Podczas spotkania planujemy odpowiedzieć na to pytanie oraz wiele innych dotyczących uprawy złotego ziarna, a nurtujących rolników w naszym województwie- mówi Wojciech Mojkowski  dyrektor PODR w Szepietowie.

Kukurydza jest istotnym składnikiem w żywieniu krów mlecznych. Konferencja ma na celu ukazanie jej potencjału, a w szczególności sposobów produkcji bardzo dobrej jakości kiszonki  oraz kluczowych aspektów wpływających na proces kiszenia i przechowywania kiszonki z kukurydzy.

Przedsięwzięcie jest również wprowadzeniem i zaproszeniem dla rolników do późniejszego udziału w Krajowym Dniu Kukurydzy, który odbędzie się w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego już we wrześniu.

Podczas konferencji rolnicy – producenci kukurydzy będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami w dziedzinie uprawy kukurydzy kiszonkowej.

Podczas spotkania, w ramach kampanii informacyjnej PODR Szepietowo – „Nowe możliwości wsparcia – poznaj PS WPR na lata 2023-2027”, przedstawiciel ARiMR OR w Łomży omówi nowe rozwiązania, zaplanowane w PS WSP, w szczególności w zakresie ekoschematów, które stanowią nowość w ubieganiu się o środki finansowe, przewidziane dla rolników.

 

Termin: 31 stycznia 2023 r. godz. 10.00

 

Miejsce: Hotel Via Baltica, Łomża, Grzymały Szczepankowskie 1A

 

Zapraszamy do udziału, zgłoś się za pośrednictwem FORMULARZA ZGŁOSZEŃ


FORMULARZ ZGŁOSZEŃ

 

Osoba do kontaktu: Alina Maciąg – 500 296 228, amaciag@odr-szepietowo.pl

Red. OKO

Fot. PODR w Szepietowie

mat.prasowe organizatorów

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy