„Agro na Obcasach” w Operze i Filharmonii Podlaskiej

„Agro na Obcasach” w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Podlaska Izba Rolnicza oraz Bank BNP Paribas już po raz czwarty wspólnie zorganizowali wydarzenie „Agro na Obcasach”. W sobotni (15.10) wieczór zaprosili do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku kobiety mieszkające na obszarach wiejskich, pracujące w rolnictwie oraz działające w otoczeniu sektora rolnego.

Bank BNP Paribas jest współorganizatorem cyklu imprez „Agro na Obcasach”. Dzisiaj jesteśmy w Białymstoku gdzie zaprosiliśmy blisko 800 pań: rolniczek, właścicielek firm zajmujących się biznesem okołorolniczym, po to, żeby pokazać nie tylko wspaniałe wydarzenie kulturalne jakim jest West Side Story, ale też opowiedzieć troszeczkę o tym, czym zajmuje się Bank obok swojej działalności finansowej. O tym jak wiele ma w swojej ofercie działań związanych z misją Banku skierowanych do lokalnych społeczności – mówi Julia Gogol z Banku BNP Paribas.

Galę zorganizowaliśmy przy okazji Międzynarodowego Dnia Kobiety Wiejskiej – dodaje Grzegorz Leszczyński, prezes zarządu PIR. – Zaprosiliśmy kobiety z całego województwa, liderki w swoich gminach, które poza pracą zawodową, pracą w domu działają też społecznie. W ten sposób chcieliśmy podziękować za te zaangażowanie, ale też i zachęcić do dalszego działania. Chcemy też zachęcić do wzięcia udziału w przyszłorocznych wyborach do Podlaskiej Izby Rolniczej – podkreśla prezes PIR. Wybory odbywają się na poziomie gminy, powiatu i województwa. A tak jak jedna z delegatek wspomniała, jest tylko około 10% pań w naszych strukturach, więc liczymy tutaj na wzmocnienie przez panie – dodaje Grzegorz Leszczyński.

„Agro na Obcasach” organizowane jest z myślą o kobietach, które czynnie udzielają się w sektorze rolniczym. Takie wydarzenia to świetna inicjatywa do wspólnych spotkań i prowadzenia wzajemnych rozmów biznesowych. To również możliwość oderwania się od codziennej rzeczywistości.

W „Agro na Obcasach” biorę udział już kolejny raz, więc jest to dla mnie cykliczna i obowiązkowa w kalendarzu impreza. Myślę, że to jest ukoronowaniem dla nas jako kobiet pracujących na wsi, więc jak najbardziej jest to bardzo dobra inicjatywa, którą ja popieram – mówi Justyna Maciorowska z Ciemnoszyj, rolniczka znana z serialu „Rolnicy. Podlasie” na kanale Fokus TV.

Jesteśmy mile zaskoczone. To nasz pierwszy raz na „Agro na Obcasach”. Jest dużo kobiet, widać że jest bardzo pozytywna energia – mówi Joanna Łuniewska z gminy Kołaki Kościelne, która na galę przyjechała z mamą.

 

Jestem rolniczką. Wraz z mężem zajmuję się uprawą kwiatów i roślin ozdobnych – mówi Jolanta Wielgat, mieszkanka Woli Zambrowskiej w gminie Zambrów. – Na pewno takie uroczystości są potrzebne. Ja czuję, że jest potrzeba docenienia szczególnie kobiet z obszarów wiejskich. Potencjał w takich kobietach jest ogromny, bo kobiety wiejskie mają i obowiązki domowe, i dzieci, często też gospodarstwo, i sobie radzą. Nie raz mają różne pomysły, tylko potrzeba takiego zapalnika, żeby je pobudzić do takiej działalności. Mi kiedyś, kilkanaście lat temu, też ktoś zapalił taką iskierkę. I cieszę się z tego powodu bardzo – dodaje nasza rozmówczyni.

Liderki z poszczególnych powiatów otrzymały wyróżnia i upominki w postaci biżuterii. Wśród uczestniczek gali rozlosowano także nagrody rzeczowe.

Panie miały też okazję nauczyć się na fantomach samobadania piersi. Październik to miesiąc świadomości raka piersi, o czym przypomniała w swoim wystąpieniu Iwona Miśkiewicz, białostocka braffiterka, i wolontariuszka Fundacji Wsparcie na starcie – zdrowe piersi.

Wydarzenie zakończył spektakl West Side Story.

 

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy