Podlascy rolnicy wyjechali na strajk do Warszawy

Podlasie już ruszyło! Kilkadziesiąt autokarów, busów oraz kilkaset samochodów osobowych. Tysiące rolników z Podlasia jedzie do Warszawy. Wszyscy musieli wstać o 3.00 nad ranem, żeby nakarmić bydło, świnie, drób i móc być dziś w stolicy i walczyć o swoje prawa. Parkujemy pod Pałacem Kultury. Będziecie mogli odebrać od nas czapki, kamizelki i inne gadżety – relacjonował na swoim Facebook’u Dariusz Ciochanowski z Goniądza.

W poniedziałek wieczorem senacka komisja rolnictwa odrzuciła projekt ustawy o ochronie zwierząt. Senatorowie PiS, którzy mają w komisji większość, nie dali się przekonać do poparcia ustawy. Teraz projekt trafi na plenarne obrady Senatu, który podejmie ostateczną decyzję.

Wczoraj wieczorem senacka komisja rolnictwa odrzuciła w całości projekt „Piątki Kaczyńskiego”, ale my dobrze wiemy, że to jest kręcenie i odwracanie kota ogonem, bo wielka siła zmierza do Warszawy. Wiemy, że wróci to do Sejmu i posłowie ponownie przegłosują, także pokarzemy dziś swoją siłę, a jak będzie trzeba, to wyprostujemy komuś plecy, bo mamy także kije w samochodach. Do zobaczenia w Warszawie! – zapowiedział rolnik.

Na znak solidarności z rolnikami taksówkarze zablokowali tunel przy Dworcu Zachodnim oraz Aleje Jerozolimskie. 

Gepostet von Dariusz Ciochanowski am Montag, 12. Oktober 2020

Gepostet von Gabriela Drozdowska am Dienstag, 13. Oktober 2020

 

Red. Marta Śliwińska

Fot. Marta Śliwińska/Podlaskie24.pl

Facebook/Dariusz Ciochanowski; Marcin Szarejko; Facebook/Gabriela Drozdowska

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy