PSL złożył wniosek o odwołanie ministra rolnictwa

Wniosek PSL o odwołanie ministra rolnictwa

W obliczu dramatycznej sytuacji rolników. Będąc jedynym, parlamentarnym przedstawicielem polskiej wsi złożyliśmy wniosek o wotum nieufności dla ministra Henryka Kowalczyka, bo abdykował, położył polską wieś, zdradził i oszukał – ogłosił w Sierpcu prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Nieuczciwa konkurencja, wysokie koszty produkcji i setki upadających gospodarstw dziennie – to obraz dzisiejszej rzeczywistości na polskiej wsi według PSL. Lider tej partii podkreślił, że rolnicy czują strach o przyszłość.

– W obliczu niewykorzystywania potencjału Unii Europejskiej do modernizacji polskiego rolnictwa, w obliczu oszukania polskiej wsi w ramach dotyczących ochrony ziemi, wspierania młodych rolników, dotyczących pomocy tym, którzy są gospodarni, w obliczu tych wszystkich zdarzeń i przez te wszystkie zdarzenia, będąc jedyną parlamentarną formacją reprezentującą prawdziwy głos polskiej wsi, w imieniu grupy posłów, złożyliśmy wniosek o odwołanie ministra rolnictwa i rozwoju wsi, bo abdykował, położył polską wieś, zdradził i oszukał – oświadczył w sobotę w Sierpcu prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Wniosek o odwołanie ministra rolnictwa nie jest personalny. On dotyczy osoby, bo taka jest konstrukcja odpowiedzialności politycznej. Ale to jest wniosek polityczny, będący wyrazem czerwonej kartki pokazanej przez rolników dla rządzących – podkreślił lider PSL.

Zaznaczył również, że wniosek został złożony także w obliczu upadłości dwustu tysięcy gospodarstw.

– Niekontrolowany napływ ukraińskiego zboża, orzechów, miodu, kurczaków, różnych produktów rolnych, sprawił, że mamy do czynienia z największym kryzysem na wsi nie od miesięcy, nie od lat, ale tak naprawdę od dekad – ocenił Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Bez gospodarki rolnej, bez chłopa i gospodarza, producenta rolnego, bez mieszkańców wsi, nie ma bezpieczeństwa Polski, nie ma bezpieczeństwa narodowego. Pomoc Ukrainie – tak, ale niszczenie polskiego rolnictwa – nie. Jest ustawa o ochronie polskiego rolnictwa, którą trzeba przyjąć – powiedział prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wskazał również na potrzebę natychmiastowego skupu interwencyjnego zboża przez Agencję Rezerw Materiałowych po cenach ze żniw.

Red. OKO

Fot. PSL

na podst. materiałów prasowych PSL

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy