Szepietowo. Rekordowe zainteresowanie wystawą.

Tłumy na XXIX Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie

Tego weekendu Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie organizował największą imprezę wystawienniczą w regionie. XXIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych to okazja do wyłonienia i podziwiania najlepszych, najwydajniejszych i najładniejszych krów, koni, owiec, kóz, alpak i królików. Największą popularnością cieszy się co roku rywalizacja w kategorii bydła mlecznego. Do tegorocznej wystawy, podlascy rolnicy zgłosili ponad 120 sztuk krów, jałowic i cieląt. Odwiedzających było tylu, że 14 hektarów parkingu okazało się nie wystarczyć. Ludzie musieli parkować w całym Szepietowie i szli na teren targów pieszo.

https://youtu.be/7Z4YKY4-kUs

https://youtu.be/7Z4YKY4-kUs

Organizatorzy obiecali powiększyć teren parkingu w następnym roku.

To wydarzenie, które powstało wokół zwierząt i dalej jest kontynuowane. Wydarzenie poświęcone prezentacji, wyborowi najlepszych spośród najlepszych zwierząt w swoich grupach, w swoich gatunkach zwierząt hodowlanych. Ale oczywiście przez te lata, to wydarzenie rozrosło się i obejmuje już nie tylko prezentację zwierząt hodowlanych. Mamy bardzo liczną, szeroką reprezentację wszelkiego rodzaju maszyn, urządzeń.  Wojciech Mojkowski, dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Ze względów weterynaryjnych w wystawie zwierząt nie wzięły udziału świnie i drób. Szczególną uwagę przyciągała w tym roku wystawa królików, która miała charakter ogólnopolski.

Tłum ludzi odwiedza nas, chwalą, klepią po ramionach, że jest fajnie. […] Króliki można zobaczyć od Litwy, jest wystawczyni jedna, jeden kolega ze Słowacji wystawia i praktycznie z całej Polski. Króliki od małych karzełków do dużych belgów. -Marian Łapiński z Podlaskiego Związku Hodowców Królików Rasowych

Dopisała pogoda, dopisali uczestnicy

Niedziela była drugim dniem imprezy w Szepietowie. Tereny wystawowe odwiedziły tysiące mieszkańców, przede wszystkim rolników zainteresowanych zwierzętami i sprzętem rolniczym, którego na targach również nie brakowało.

Fajnie jest, na prawdę bardzo dużo ludzi, aż nie spodziewaliśmy się, że tak będzie i można na prawdę zobaczyć bardzo dużo rzeczy ciekawych – zwierzęta, maszyny.

My akurat wylewki do gnojowicy szukamy z mężem, także węże, które są potrzebne żeby dopłaty dostać większe.

Wiele jest ciekawych rzeczy, od wielu lat tu się przyjeżdża. Sprawa fajna i atmosfera też. Dużo nowości. Przede wszystkim trzeba mieć dużo pieniędzy.    – Mówili uczestnicy targów.

Wśród maszyn można było wybierać pod względem różnych marek, rozmiarów, jakości, cen itd. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się specjalistyczne drony, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane w rolnictwie.

Red. Michał Puchlik

Fot. PODR w Szepietowie Facebook/ Michał Puchlik Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy