KAS zatrzymała podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej wystawiającej fikcyjne faktury

Podlaska KAS zatrzymała 44-latka podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej wystawiającej fikcyjne faktury

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zatrzymali 44-latka podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej wystawiającej fikcyjne faktury. To już 12. osoba zatrzymana do sprawy prowadzonej przez podlaską KAS pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku.

W ramach toczącego się od 2018 roku śledztwa w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej fałszującej faktury VAT na sprowadzane z Azji towary funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali kolejną osobę.

Czynności zostały przeprowadzone w Warszawie. Mundurowi przeszukali m.in. siedzibę firmy należącej do 44-latka oraz kilka mieszkań. Podczas akcji zabezpieczono setki podrobionych dokumentów handlowych, w tym co najmniej 120 faktur o łącznej wartości ok. 26 mln zł.

Mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zbrodni fakturowej czyli fałszerstwa faktur. Podejrzanemu grozi kara 25 lat pozbawienia wolności.


Funkcjonariusze KAS z Białegostoku zatrzymali już w ramach prowadzonego śledztwa 12 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Swoją działalnością podejrzani narazili Skarb Państwa na stratę co najmniej 285 mln zł. Do sprawy m.in. zabezpieczono gotówkę, złoto, biżuterię, a także nieruchomości o łącznej wartości ok. 5 mln zł.

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy