Masz pomysł na biznes, ale potrzebujesz inwestora? Ruszyła druga edycja konkursu „Runda T”

Wystartowała II edycja konkursu „Runda T”, którego nagrodą jest pozyskanie inwestora

Jedną z najczęstszych przyczyn, przez które biznes może nie wypalić, jest brak środków na realizację pomysłu. Można się zgadzać lub nie, ze stwierdzeniem „pieniądze rządzą światem”, ale brak wystarczających zasobów finansowych jest w stanie przekreślić szansę na sukces niejednego przedsiębiorcy. Dlatego mamy świetną wiadomość dla młodych przedsiębiorców z Podlasia! 

Czym właściwie jest Runda T?

Jest to konkurs organizowany przez fundację „Technotalenty”. Jak czytamy na ich stronie internetowej:

„W północno-wschodniej Polsce potrzebny jest efektywny system wsparcia osób utalentowanych w sektorze wysokich technologii i branży kreatywnej. Talenty te są niezbędne do rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w naszym regionie. Szczególnie istotne są działania polegające na właściwym rozpoznaniu i implementacji zawodowej młodych uzdolnionych absolwentów szkół i uczelni. Naszymi działaniami chcemy ograniczyć exodus „technotalentów” z regionu, a nawet sprowadzać je do regionalnych firm”

Nagrodą w konkursie jest pozyskanie inwestora dla swojego pomysłu. Dzięki takiemu konkursowi można nie tylko zyskać pomoc ze strony inwestorów, ale także rozgłos.

 

Przebieg i zasady konkursu

Do konkursu można zgłaszać swoje pomysły od 4 stycznia do 15 kwietnia. Są 4 kategorie, do których można zgłaszać swoje pomysły:

„Pandemic– idea, koncepcja, gotowy projekt stanowiący rozwiązanie problemów społecznych związanych z sytuacją wybuchu pandemii COVID-19 w kraju i na świecie,
Concept– projekty z różnych dziedzin, które są pomysłami niezrealizowanymi lub w trakcie realizacji na wczesnym stadium rozwoju, projekty koncepcyjne,
Science– projekty naukowe nowego wynalazku/produktu/usługi, które są nowym rozwiązaniem technicznym związanym z wykorzystaniem nowoczesnej technologii lub innowacyjnej metodologii; kategoria skierowana do projektów naukowych, powstałych w środowisku naukowym, akademickim lub wynalazczym,
Open– idea, koncepcja pracy, rozwiązanie związane z nowoczesną technologią z dowolnej dziedziny i na każdym etapie przygotowania”

Gdzie można zgłaszać się ze swoimi pomysłami

Kategoria „Pandemic” jest kategorią wyjątkową, gdyż dobre rozwiązanie na walkę z pandemią COVID-19 jest jednym z najbardziej poszukiwanych pomysłów na dzisiejszym, „pandemicznym” rynku. „Concept” natomiast stanowi całkiem otwarty zbiór pomysłów, które mogły nie zostać zrealizowane, między innymi przez brak środków. Zaś „Science” jest polem do popisu dla naukowców, których u nas na Podlasiu nie brakuje – mowa tu na przykład o ludziach nauki z Politechniki Białostockiej. Ostatnia kategoria „Open” zostawia największe pole do manewru – mogą odnaleźć się w niej wszyscy przedsiębiorcy lub naukowcy, których pomysły są ciekawe i innowacyjne.

 

Zasady zgłaszania projektów

„By wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie http://technotalenty.pl/rundat2020/ oraz dołączyć opis projektu, prezentację lub film prezentujący projekt. Autorzy 5 najlepszych projektów z każdej kategorii zostaną zakwalifikowani do finału oraz otrzymają pakiet cennych szkoleń”

Do finału może dostać się łącznie 20 osób. Finał odbędzie się w formie prezentacji „Elevator pitch”. Elevator pitch (z ang. Prezentacja windowa) polega na przedstawieniu swojego pomysłu, biznesu itp., w jak najkrótszym czasie, tak jakby rozmowę prowadziło się, jadąc z kimś windą, na co wskazuje nazwa. Strona fundacji Technotalenty informuje:

„W ciągu 3 minut finaliści będą musieli przekonać inwestorów zasiadających w kapitule do swojego pomysłu. Najlepsze projekty zostaną ogłoszone oraz nagrodzone na uroczystej gali wręczenia nagród”.

Kapituły konkursowe, złożone z przedstawicieli firm, uczelni oraz instytucji wspierających konkurs. Gala z wręczeniem nagród dla autorów najlepszych pomysłów w październiku 2021 roku.

Ta inicjatywa, daje możliwość młodym i przedsiębiorczym ludziom, sięgnąć po swoje marzenia. Jeżeli ma się pomysł oraz umie się go przedstawić, zgodnie ze wspomnianymi wyżej zasadami – warto spróbować. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

Red. Maciej Walesiuk

Fot. fanpage Politechniki Białostockiej

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy