Narew. Nowe hale, nowe miejsca pracy w Pronarze

Firma Pronar z Narwi  uruchomiła kolejne nowe hale produkcyjne. Będzie  też zwiększać zatrudnienie. Zaledwie pół roku po uruchomieniu nowej hali produkcyjnej w Siemiatyczach Pronar otwiera kolejne. I to aż trzy, choć tym razem w Narwi (pow. hajnowski), gdzie mieści się również siedziba główna firmy. Każda z powstałych hal ma inną specyfikę, ale ogólny cel przyświecający ich budowie był wspólny. Dalsze zwiększenie mocy produkcyjnych, a w konsekwencji umocnienie pozycji marki w Polsce i ponad 80 innych krajach, gdzie firma eksportuje swoje maszyny i komponenty

My tworzymy duże projekty, a dziś nauka kieruje się ku cyfryzacji i my musimy za tym podążać. Dlatego budujemy też nowy budynek administracyjny, gdzie będą mogli rozwijać się wszyscy wprowadzający te innowacje, bez konieczności wyjazdu za granicę – mówił Sergiusz Martyniuk, prezes Pronaru.

 

Nowa przestrzeń dla nowych możliwości

 

Pierwsza z otwartych hal stanowi część Fabryki Nr. 1 i będą w niej powstawały elementy z tworzyw sztucznych na bazie poliestrów. Są to między innymi elementy składowe produkowanych już przez firmę rozwiązań, a także elementy główne, jak np. zbiorniki wozów asenizacyjnych. Zaletą zastosowania kompozytu w przypadku wielkogabarytowych maszyn jest stosunkowo niewielka waga, przez co coraz chętniej wybierane są przez rolników.

 

Druga z hal została przeznaczona do produkcji maszyn do zbioru zielonek i organizacyjnie jest częścią Fabryki w Strabli, która istnieje od 2008 r. Dzięki zwiększeniu powierzchni całego zakładu, Pronar zintensyfikuje produkcję wielkogabarytowych maszyn zielonkowych, wśród których są m.in. ponad 10-metrowe kosiarki dyskowe czy jedyne jak dotąd produkowane w Polsce czterokaruzelowe zgrabiarki.

 

Trzecia z hal to zupełnie nowy rozdział w historii firmy. Jest to zupełnie nowy zakład produkcyjny (Fabryka nr. 4 w Narwi), gdzie będą powstawały nie produkowane dotąd przez nią komponenty – elektryczne wiązki kablowe. Znajdą one zastosowanie w maszynach Pronaru (rolniczych, komunalnych i recyklingowych), a także będą oferowane podmiotom na rynku krajowym i zagranicznym. Podobnie jak osie, układy jezdne, elementy hydrauliki i pneumatyki czy koła tarczowe, które firma z Narwi regularnie dostarcza największym światowym koncernom.

W nowo powstałych halach pracę łącznie znajdzie blisko 200 osób.

Pronar zatrudnia blisko cztery tysiące pracowników w zakładach zlokalizowanych w kilku miejscowościach województwa podlaskiego.

Red. OKO

Fot. mat.prasowe Pronaru

na podst. mat.prasowych Pronaru

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy