Masz nieużywaną, złotą biżuterię? Możesz ją sprzedać!

Masz nieużywaną, złotą biżuterię? Możesz ją sprzedać!

W wielu domach zalega, gromadzona przez lata, złota biżuteria. Mogą to być rodzinne pamiątki, choć zdarza się, że historia ich pochodzenia jest bliżej nieokreślona. Czasami są to nieudane prezenty, które wkładasz do kuferka i o których zapominasz na kolejne lata. Co zrobić ze złotą biżuterią, której nie zamierzasz nosić? Wcale nie musisz trzymać jej przez całe dekady w szufladzie. Zrób porządki i nienoszone komplety, łańcuszki i kolczyki znieś do skupu złota.

Czy warto sprzedać złoto w lombardzie?

Osobom, które planują sprzedaż złotej biżuterii, w pierwszej kolejności na myśl może przyjść lombard oferujący skup złota. Wynika to przede wszystkim z łatwego dostępu do tego typu punktów – widać je niemal na każdym osiedlu. Warto jednak mieć na uwadze, że ceny skupu często są tu zaniżane i na pewno nie mają żadnego odzwierciedlenia w aktualnych notowaniach oraz stawkach obowiązujących na rynku. Poza tym lombardy przeważnie narzucają własną, zazwyczaj sporą marżę – zarabiają bowiem na skomplikowanej sytuacji finansowej swoich klientów. W związku z tym sprzedaż złota w lombardzie zwyczajnie się nie opłaca.

Skup złota u jubilera w Białymstoku

Zatem jakie miejsce wybrać, jeśli chcesz sprzedać biżuterię na uczciwych warunkach i po dobrej stawce? Warto sprawdzić lokalne salony jubilerskie. Wiele z nich nie tylko sprzedaje złotą biżuterię, ale także ją skupuje. Przejrzyj ofertę jubilerów w swojej okolicy. Podstawowymi kryteriami, którymi warto się kierować, są renoma danej marki, dobre opinie na jej temat, a także doświadczenie na rynku. Do nowo powstałych firm lepiej podchodzić z pewną dozą ostrożności. Swoje kroki skieruj zaś do takiego salonu, który ma już ugruntowaną pozycję w Twoim mieście.

Dlatego jeżeli interesuje Cię skup złota w Białymstoku, sprawdź ofertę sklepów Marko. To firma istniejąca na rynku od ponad 30 lat. W salonach Marko możesz wybierać spośród setek kolekcji pięknej biżuterii, ale też sprzedać swoje złote kolczyki czy pierścionek.

Jak wygląda sam proces wyceny i skupu złota? O komentarz poprosiliśmy specjalistów z Marko:

„Skup złota odbywa się w bardzo prosty sposób, sprawdzamy próbę złota za pomocą odpowiedniego kwasu, zazwyczaj robimy to od ręki i to wszystko. Następnie wyceniamy złoto, a klient ma 2 opcje do wyboru: gotówkę lub wymianę na nową biżuterię. Ta druga opcja jest korzystniejsza finansowo, wówczas proponujemy nieco wyższą stawkę niż przy rozliczeniu gotówką.”

Ogromną zaletą jest dostępność salonów – znajdziesz je m.in. w galeriach handlowych, co z kolei oznacza długie godziny otwarcia. Więcej informacji o skupie złota w Białymstoku znajdziesz tu: https://www.marko.pl/zloto-bialystok-podlasie.

Jak sprzedać złoto u jubilera? Instrukcja krok po kroku

W pierwszej kolejności wybierz i przygotuj biżuterię lub inne złote elementy czy przedmioty, którą chcesz sprzedać. Pamiętaj, że kolczyki czy naszyjnik nie muszą być w świetnym stanie, aby można było udać się z nimi do punktu skupu. Jubilerzy kupują także uszkodzoną złotą biżuterię – zerwany łańcuszek czy wygięte zapięcie nie stanowią tu żadnej przeszkody, ponieważ złoto będzie przetapiane. Podobnie w przypadku starego złota, czyli biżuterii, którą odziedziczyliśmy albo dostaliśmy w prezencie wiele lat temu. Należy mieć jednak na uwadze, że stawka za taki kruszec wcale nie musi być bardzo wysoka, nawet jeśli sporo waży. Zdarza się bowiem, że przedmiot jest  wykonany ze złota o niskiej probie.

Nie musisz specjalnie czyścić biżuterii. Jeśli jest przybrudzona, umyj ją delikatnie w letniej wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń i wytrzyj do sucha miękką szmatką. Następnie włóż ją do torebki, np. z zamknięciem zip, lub do pudełka na biżuterię, jeżeli takim dysponujesz.

Z tak przygotowanym złotem możesz udać się do wybranego punktu skupu. Na miejscu złota biżuteria czy zegarek  zostaną dokładnie sprawdzone – jubilerzy zweryfikują próbę złota oraz jego wagę. Na tej podstawie zaproponują Ci uczciwą stawkę oraz sposób rozliczenia. Przykładowo w salonach Marko dostępne są dwie formy rozliczenia: albo wymiana na inną biżuterię, albo w gotówce – w zależności od tego, czy wolisz odświeżyć zawartość swojej toaletki, czy może potrzebujesz zastrzyku gotówki.

Ceny złota idą w górę, w związku z czym to dobry moment, aby posprzątać w kuferkach i szufladach oraz sprzedać złotą biżuterię, której nie używasz. Sprawdź gromadzone przez lata kolczyki i pierścionki – jeśli ich nie nosisz ani nie darzysz ich specjalnym sentymentem, sprzedaż może okazać się dobrym pomysłem.

 

Red. OKO

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy