PSP: 760 akcji związku z usuwaniem skutków burz; 38 tys. odbiorców bez prądu

PSP: 760 akcji związku z usuwaniem skutków burz; 38 tys. odbiorców bez prądu

W piątek od północy strażacy uczestniczyli w 760 akcjach związanych z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych – poinformował w piątek rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Krzysztof Batorski. Dodał, że ponad 38 tys. odbiorców pozostaje bez prądu.

Jak przekazała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, w czwartek strażacy wzięli udział w ponad pół tysiącu akcji związanych z usuwaniem skutków burz, które przeszły przez Polskę w pasie od Dolnego Śląska, przez Mazowsze, po Warmię i Mazury.

Najwięcej interwencji zanotowano w województwie dolnośląskim (126), mazowieckim (102) i warmińsko-mazurskim (76). Z kolei w piątek – od północy do godz. 6 – w całym kraju zanotowano 625 takich akcji.

Najwięcej w województwach: wielkopolskim (273), kujawsko-pomorskim (158), łódzkim (87) i opolskim (50). Po godz. 7 liczba akcji wzrosła do 760.

Jak poinformował PAP rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Krzysztof Batorski, w efekcie burz konieczna była ewakuacja obozu harcerskiego w pobliżu jeziora Powidzkiego w Wielkopolsce. Ewakuowano 67 harcerzy i ich opiekunów. Nie zanotowano osób rannych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w piątek do południa sytuacja atmosferyczna powinna być jeszcze spokojna, ale w ciągu dnia – w pasie od Małopolski po Pomorze i Warmię – najprawdopodobniej ponownie wystąpią burze, które przyniosą silne porywy wiatru i deszcz.(PAP)

Red. OKO

Fot. PAP Regiony

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy