Twoja firma zajmuje się przewozem osób? Potrzebujesz dobrego monitoringu GPS!

Twoja firma zajmuje się przewozem osób? Potrzebujesz dobrego monitoringu GPS!

Przewóz osób za pomocą busów to ciężki kawałek chleba. Zwłaszcza przy dzisiejszych bardzo wysokich cenach paliw i bardzo dużej konkurencji na rynku. Nowoczesny monitoring GPS to rozwiązanie, które pozwoli sprawnie zarządzać firmą, oszczędzać paliwo, zoptymalizować trasy przejazdów i zapewnić profesjonalne usługi dla pasażerów.

Komunikacja za pomocą busów to często najtańsze rozwiązanie na trasach międzynarodowych. Wiele osób korzysta z takich pojazdów. Z busów korzystają także mieszkańcy mniejszych miejscowości w kraju, dla których komunikacja busowa jest często jedynym rozwiązaniem. Zarządzanie firmą tego typu jest trudne. Łatwo można stracić zaufanie pasażerów, ze względu na spóźnienia albo niewłaściwy sposób prowadzenia pojazdu przez kierowcę. Trzeba mieć stałą kontrolę nad kosztami, aby móc wygenerować zysk. A to jest trudne. Liczy się każdy litr paliwa i każda minuta, niepotrzebnie spędzona w korkach. Trzeba także unikać awarii, bo koszt ich usunięcia jest wysoki.

W zarządzaniu firmą transportową może pomóc nowoczesny monitoring GPS. W jaki sposób? Podamy kilka przykładów.

Monitoring GPS Verizon Connect – zastosowanie w firmie zajmującej się przewozem osób

Verizon Connect to jeden z liderów polskiego rynku, dostarczający wielu firmom profesjonalne rozwiązania z dziedziny monitoringu GPS. Jak monitoring GPS od Verizon Connect sprawdzi się w firmie, zajmującej się usługami przewozu osób w kraju albo za granicą?

Sprawdźmy!

  • Osoba zarządzająca flotą pojazdów dokładnie wie, gdzie znajdują się wszystkie pojazdy, w tym przypadku busy. Wystarczy uruchomić aplikację (na ekranie komputera albo smartfona). Wszystkie pojazdy, z zamontowanym lokalizatorem, są widoczne na dokładnej, cyfrowej mapie. Osoba zarządzająca flotą, albo właściciel firmy wie, czy pojazd jedzie, czy stoi w korku, o której godzinie wyjechał z bazy. Urządzenie można połączyć z cyfrowym tachografem.

Co to daje? Możliwość sprawnego zarządzania flotą pojazdów i stałej kontroli nad pracownikami. Można szybko reagować na sytuacje kryzysowe, takie jak awaria, spóźnienie i informować o nich pasażerów. Można szybko podstawić inny pojazd, aby zapewnić ciągłość usług. Można także wyeliminować kierowców, którzy nie stosują się do odpowiednich zasad. Na przykład jeżdżą za szybko, nie są punktualni itd.

  • Monitoring GPS pozwala na duże oszczędności paliwa. To ma kluczowe znaczenie dla rentowości firmy. Jak można oszczędzać? Na przykład, wybierając optymalne trasy przejazdu, pozwalające na unikanie korków. Albo kontrolując sposób eksploatacji pojazdów przez kierowców. W jaki sposób? Wystarczy wyeliminować nawyki agresywnej jazdy a wprowadzić zasady eko-jazdy, by uzyskać spore oszczędności paliwa. Właściciel firmy ma stały wgląd w dane, z jaką prędkością poruszają się określone pojazdy, albo jakie jest chwilowe lub średnie zużycie paliwa w danym aucie.
  • Dzięki usłudze Engine Connect (połączenie lokalizatora GPS z portem OBD2) osoba zarządzająca flotą busów albo właściciel firmy mają stały dostęp także do innych informacji: stanu paliwa w zbiorniku auta, ciśnienia w oponach (jeśli pojazd ma system TPMS na wyposażeniu), albo awarii, wykrytych przez system diagnostyki pokładowej. Szybkie wykrycie awarii pozwala na zmniejszenie kosztów naprawy pojazdu.
  • Osoba zarządzająca flotą ma także stałą kontrolę nad kartami paliwowymi, jeśli kierowcy z nich korzystają (z takich rozwiązań często korzystają kierowcy busów międzynarodowych). W razie wykrycia podejrzanej transakcji – kartę można od razu zablokować.

To oczywiście tylko przykładowe funkcje monitoringu GPS od Verizon Connect. Funkcji jest znacznie więcej – i można je dowolnie implementować.

Aby poznać wszystkie funkcjonalności monitoringu GPS od Verizon Connect – wystarczy umówić się na darmową prezentację. Pracownicy firmy zaprezentują oferowane rozwiązania w praktyce. I pokażą, jak mogą one wpłynąć na zarządzanie firmą.

Red. OKO

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy