6,5 mln zł na przystosowanie ponad stu szkół do nauczania w czasach pandemii


Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał (15 kwietnia) 6,5 mln zł z funduszy europejskich na wsparcie 103 szkół z Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego w zwalczaniu skutków COVID-19

Podlaskie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe zostaną wyposażone w sprzęt informatyczny i środki do dezynfekcji. Przejdą również drobne remonty. Projekt zrealizuje Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, który stanowi Białystok i dziewięć ościennych gmin: Choroszcz, Czarna Białostocka, Łapy, Supraśl, Wasilków, Zabłudów, Dobrzyniewo Duże, Juchnowiec Kościelny i Turośń Kościelna.

W ramach tego przedsięwzięcia dla 103 szkół z tego obszaru zostaną kupione środki i urządzenia dezynfekujące, a także odzież ochronna. Skorzysta z nich 8578  uczniów oraz 1275 nauczycieli. Szkoły zyskają także sprzęt informatyczny (w tym 2311 laptopów) oraz licencje, potrzebne do nauczania zdalnego i hybrydowego (łączącego naukę stacjonarną i zdalną). Ponadto 444 nauczycieli weźmie udział w szkoleniach na temat obu nowych form nauczania.

W placówkach zostaną przeprowadzone drobne remonty i adaptacje pomieszczeń, które wynikają z rygorów bezpieczeństwa podczas pandemii i konieczności zachowania dystansu.

– Nauczyciele i uczniowie przeszli w ostatnim roku prawdziwą rewolucję w nauczaniu. Wiemy, że dla obu stron taka zmiana była trudna i wymagała dużego wysiłku oraz zaangażowania. Chcemy, aby proces edukacji był bezpieczny i jak najbardziej efektywny, dlatego przyznaliśmy dotację na dostosowanie 103 szkół z Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego do nowych warunków, wynikających z pandemii – podkreśla Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Koszt realizacji tych działań wyniesie blisko 7,7 mln zł.

Dofinansowanie z funduszy europejskich pokryje 6,5 mln zł. Szkoły zrealizują je do końca września br.

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl

na podst. Wrót Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy