Urząd Miejski w Białymstoku kupił pojemniki do zbierania plastikowych nakrętek

Urząd Miejski w Białymstoku w ramach akcji „Z sercem do nakrętek” kupił pojemniki do zbierania plastikowych nakrętek. Jeszcze w styczniu trafią do wybranych placówek oświatowych na terenie miasta

Do rozstawienia na terenie białostockich szkół jest 30 nowych, czerwonych pojemników w kształcie serc. Wybór szkół, w których staną, odbędzie się na podstawie analizy formularzy zgłoszeniowych. Szkoły będą mogły przesyłać swoje zgłoszenia do 14 stycznia 2022 roku na adres dgk@um.bialystok.pl.

Realizacja projektu rozpocznie się 1 lutego i potrwa do końca grudnia 2022 roku

Jego celem jest promowanie wśród młodzieży szkolnej selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy. Akcja propaguje też zachowania prospołeczne i uwrażliwia na drugiego człowieka, ponieważ dzięki zebranym nakrętkom można osobom potrzebującym sfinansować leczenie lub artykuły medyczne.

Zakup 30 nowych pojemników na plastikowe nakrętki poprzedził program pilotażowy, w którym wykorzystane były cztery pojemniki rozlokowane w białostockich placówkach oświatowych: I LO (ul. Brukowa 2), III LO (ul. Pałacowa 2/1), SP nr 12 (ul. Komisji Edukacji Narodowej 1A) i SP nr 50 (ul. Pułaskiego 96). Okazało się, że zainteresowanie tym projektem wśród młodzieży było tak duże, że do Urzędu Miejskiego wpływały prośby od innych szkół o ustawienie takich pojemników również na ich terenie.

Białystok jest dotychczas jedyną gminą w Polsce, która zdecydowała się na organizację podobnej inicjatywy w tak szerokim zakresie

W przyszłości planowany jest zakup kolejnych pojemników, żeby każda jednostka edukacyjna w Białymstoku miała swój własny kosz i mogła przystąpić do projektu.

 

 

Red. M.L.

Fot. UM Białystok

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy