W Mońkach otwarto wirtualną strzelnicę

W Zespole Szkół przy ul. Planetarnej w Mońkach powstała wirtualna strzelnica

Gmina dostała na ten cel 190 tys. zł dofinansowania z rządowego programu „Strzelnica w powiecie 2022”.

Strzelnica kosztowała blisko 240 tys. zł, z czego 190 tys. zł to dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Wirtualna strzelnica będzie przeznaczona do prowadzenia szkoleń strzeleckich – z posługiwania się bronią i strzelania na różnych poziomach zaawansowania – z różnych odległości, ze zmiennymi warunkami oświetlenia, różnymi rodzajami laserowych symulatorów broni. Ze strzelnicy będą mogli korzystać uczniowie szkół, organizacje pozarządowe prowadzące działalność na rzecz obronności państwa oraz mieszkańcy.

„Strzelnica w powiecie”

„Strzelnica w powiecie” to działający od kilku lat rządowy projekt, który zapewnienia obywatelom możliwości doskonalenia posługiwania się bronią palną w sposób bezpieczny. To także szansa na rozwijanie umiejętności strzeleckich dla podlaskiej społeczności lokalnej – zarówno młodzieży, jak i członków organizacji proobronnych oraz funkcjonariuszy uzbrojonych niewchodzących w skład Sił Zbrojnych.

Z programu „Strzelnica w powiecie 2022”, oprócz gminy Mońki skorzystała już Łomża (dofinansowanie 124 tys. zł) i dwa powiaty – sokólski i siemiatycki

Z obiektów korzystać będzie m.in. młodzież, która w oddziałach przygotowania wojskowego ma się kształcić w zakresie obronności, ale także policjanci czy funkcjonariusze Straży Granicznej. Dofinansowanie na utworzenie strzelnic w poszczególnych samorządach wynosi od 124 do 200 tys. zł. W ciągu ostatnich lat w Podlaskiem powstały też strzelnice pneumatyczne – również dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej. Młodzież może z nich korzystać m.in. w Ciechanowcu czy Klukowie.

Obecnie trwają nabory na trzy konkursy „Strzelnica w powiecie 2023” organizowane przez Wojskowe Centrum Rekrutacji. Dokumenty można składać do 3 oraz 10 marca. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej MON.

Red. M. L.

Fot. PUW

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy