Białystok. Up To Date Festival odbędzie się w zmienionej formule

W tym roku, z uwagi na ogłoszony stan epidemii, formuła festiwalu Up To Date będzie zmieniona. Koncerty będą realizowane za pomocą transmisji online w sieci internetowej. Fizyczny udział w tegorocznym Up To Date Festival będzie wiązał się z koniecznością stosowania się do restrykcyjnego pod względem sanitarnym regulaminu. Impreza odbędzie się w Białymstoku w dniach 3-6 września.

Podczas Up To Date Festival prezentowane są różne gatunki muzyki elektronicznej i basowej. Zaczynając od ambitnego rapu, przez muzykę techno, na ambiencie i współczesnej klasyce kończąc. Festiwal jest tworzony przez lokalnych aktywistów. Miasto Białystok, od początku istnienia tego wydarzenia, wspiera finansowo jego organizację. W tym roku dotacja wyniesie 500 tys. zł.

Po raz pierwszy festiwal został zorganizowany w 2010 roku.

Przez pierwsze lata odbywał się w kompleksie powojskowych magazynów przy ul. Węglowej 8 w Białymstoku. Od 2016 roku festiwal odbywa się w podziemnym parkingu Stadionu Miejskiego w Białymstoku, przy ul. Słonecznej. Część koncertów z nurtu ambient ma miejsce w Auli Magna Pałacu Branickich oraz w Sali Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1.

Zależało nam na tym, aby ta impreza mogła się rozwijać, dlatego została wpisana do Programu Wydarzeń Kluczowych – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – W tym roku festiwal odbędzie się po raz jedenasty i ma on już wielu fanów wśród naszych mieszkańców.

Na podstawie „Programu polityki kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus” Up to Date wybrano jako imprezę kluczową w ramach Programu Wydarzeń Kluczowych, zapisanych jako jedno z zadań strategicznych PPK 2018.

Ideą programu jest ułatwienie rozwoju dużych wydarzeń kulturalnych organizowanych przez białostockich twórców. Od 2020 roku Up To Date stał się jednym z wydarzeń kluczowych organizowanych przez organizacje pozarządowe.

W tym roku koncerty będą transmitowane w sieci internetowej. Możliwy będzie również udział publiczności podczas wydarzeń. Trzeba będzie jednak zastosować się do obostrzeń sanitarnych. Szczegółowe informacje o festiwalu i regulamin są dostępne TUTAJ.

 

Red. M.L.

Fot. UM Białystok

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy