31 lipca II Piknik Podlaskich Parków Narodowych i Krajobrazowych

II Piknik Podlaskich Parków Narodowych i Krajobrazowych

Warsztaty pszczelarskie, rękodzieła rzemieślników i twórców ludowych czy otwarcie wystawy plenerowej fotografii przyrodniczej „Kraina Guliwera” – to atrakcje II Pikniku Podlaskich Parków Narodowych i Krajobrazowych. Uczestnicy wydarzenia poznają unikatowe skarby przyrody naszego regionu. Coroczne spotkanie odbędzie się w niedzielę, 31 lipca w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej o godz. 11.

Piknik daje okazję do tego, by w jednym dniu i w jednym miejscu zaznajomić się z walorami podlaskich parków narodowych: białowieskiego, biebrzańskiego, narwiańskiego, wigierskiego oraz podlaskich parków krajobrazowych: Łomżyńskiego Parku Krajobrazowy Doliny Narwi, Suwalskiego Parku Krajobrazowego oraz Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej.

Wszystkie stanowiska edukacyjne połączy gra terenowa przybliżająca zwiedzającym ochronę przyrody oraz bogactwo przyrodniczo-kulturowe województwa podlaskiego. Przejście gry zapewni symboliczną odznakę znawcy podlaskich parków oraz drobne upominki.

W trakcie Pikniku odbędzie się również otwarcie wystawy plenerowej fotografii przyrodniczej „Kraina Guliwera”, prezentowanej w ramach II Festiwalu „Sztuka w Naturze”. Ponadto w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie zostanie otwarta wystawa „Polska tkanina dwuosnowowa”. Uczestnicy Pikniku będą mogli spróbować regionalnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Z kolei rękodzieła przygotowane przez twórców i rzemieślników ludowych będą wystawione na sprzedaż. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Red. M.L.

Fot. Wrota Podlasia

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy