Repertuar kin Helios w Białymstoku 26.01. – 01.02.

To propozycja dla miłośników kinematografii

W dniach 26.01 – 01.02. białostockie kina Helios zapraszają na premierowe pokazy i seanse specjalnie.

 

Kontynuacja kultowej komedii o perypetiach rodzin Wolańskich i Zawadów, film historyczny w klimacie westernu, przybliżający dzieje Tadeusza Kościuszki. Kina Helios w Białymstoku, od piątku 26 stycznia, zapraszają na premierowe pokazy ”Baby boom, czyli Kogiel Mogiel 5” oraz produkcji ”Kos”. 

 

”Baby boom, czyli Kogel Mogel 5” to kolejna odsłona kultowej polskiej komedii, w której jak zwykle rodziny Wolańskich i Zawadów przeżywają zabawne perypetie. Tym razem patchworkowa familia się powiększa, gdyż Agnieszce i Marcinowi rodzi się synek. Kobieta musi odłożyć na bok naukową karierę i zająć się małym Kubą, lecz jej mąż nie radzi sobie z ojcowskimi obowiązkami i nagle znika… Tymczasem Piotruś, brat Agnieszki, również zaczyna marzyć o dziecku. Jego żona, Marlena, ma jednak inne priorytety – po przeprowadzce do zabytkowego dworku pragnie mieć znamienitych przodków w swoim drzewie genealogicznym. Wobec ich braku, bierze sprawy we własne ręce… Na ekranach gwiazdorska obsada: Maciej Zakościelny, Katarzyna Skrzynecka, Aleksandra Hamkało i Nikodem Rozbicki, a także Grażyna Błęcka-Kolska i Zdzisław Wardejn w swoich stałych rolach.

 

Do kin wchodzi również wyczekiwany ”Kos” – film historyczny w klimacie westernu, przybliżający dzieje generała Tadeusza Kościuszki. Akcja przenosi widzów do roku 1794, kiedy bohater powraca do ojczyzny z wielkimi planami o wznieceniu powstania przeciwko Rosjanom. Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin. Jednocześnie młody chłop, Ignac, szlachecki bękart, pragnie dochodzić swoich praw do dziedziczenia po zmarłym ojcu. W trakcie walki z przyrodnim bratem trafia na Domingo – wiernego przyjaciela Kościuszki. Ignac i generał spotykają się, co wpłynie na losy obydwu. Młody mężczyzna może pomóc w decydującym momencie powstania, jednak w końcu będzie musiał wybrać między dziedzictwem ojca a walką o los Polski…

Polskie premiery to nie jedyne nowości tego tygodnia. W Kinie Helios w Galerii Biała i Jurowiecka fani filmów grozy mogą zobaczyć najnowszy obraz producenta ”To” – horror ”Dwie minuty do piekła”. Z kolei Helios w białostockiej Galerii Alfa zaprasza na wyjątkowy komediodramat o trójce samotników – ”Przesilenie zimowe”.

 

Jak co tydzień w repertuarze Heliosów nie zabraknie seansów specjalnych

W ramach cyklu Helios dla Dzieci najmłodsi widzowie zobaczą kolejną odsłonę Filmowych Poranków z zestawem bajek ”Koty 44”. Przed projekcją tradycyjnie już na dzieci czekają konkursy z nagrodami. Pierwszy w lutym pokaz Kultury Dostępnej dostarczy kinomanom dużo…magii, a to za sprawą pokazu filmu ”Kajtek Czarodziej”. Warto przypomnieć, że cena biletów w przypadku seansów Kultury Dostępnej wynosi tylko 12,90. Moc muzycznych wrażeń zapewnią artyści z grupy Pet Shop Boys . Kino Helios Alfa w środę 31 stycznia zaprezentujemy koncert Dreamword, podczas którego będzie można usłyszeć największe przeboje brytyjskiej grupy. Transmisja widowiskowego show to jeden z sensów cyklu Helios na Scenie.

W dniach 26.01 – 01.02. białostockie kina Helios zapraszają na premierowe pokazy:

 

Premiera Baby Boom, czyli  Kogiel Mogiel 5: Piotruś – razem z żoną, teściową oraz Leopoldem – przenosi się do nowego domu: zabytkowego dworku. A Marlenka postanawia przy okazji znaleźć rodzinie odpowiedniego, pasującego do eleganckiej rezydencji przodka… Z kolei Agnieszka robi na uczelni karierę, ale tuż po obronie doktoratu nagle odkrywa, że jest w ciąży. A gdy na świat przychodzi mały Kuba… zaczynają się problemy! Piotruś towarzyszy siostrze w trakcie porodu i sam zaczyna marzyć o dziecku – ku przerażeniu Marlenki. Marcin, świeżo upieczony tata, wpada w panikę i nagle znika. A do tego w Brzózkach zjawia się tajemnicza Kamila – dziewczyna w zaawansowanej ciąży, która szuka właśnie Zawady…

Film dostępny w repertuarze kin Helios Alfa, Biała, Jurowiecka 

Premiera Kos: Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko (Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo (Jason Mitchell). Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin (Robert Więckiewicz), który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac (Bartosz Bielenia), szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego (Andrzej Seweryn), który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie. Gdy ojciec umiera, chłopak musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem, Stanisławem (Piotr Pacek), który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli. Ignac kradnie testament i ma tylko dwa dni, aby stawić się z nim przed sądem i udowodnić swój tytuł szlachecki. W trakcie ucieczki Ignac spotyka na swojej drodze Domingo, a między mężczyznami tworzy się silna więź porozumienia, mimo że obaj nie znają nawzajem swojego języka. Razem trafiają do dworku Pułkownikowej (Agnieszka Grochowska), gdzie Kościuszko ukrywa się, czekając na negocjacje z magnatami. Kos jest nieufny wobec Ignaca i trzyma go w areszcie, jednak w decydującym momencie to właśnie w rękach niepozornego szlacheckiego bękarta będą leżały losy powstania. Gdy nadejdzie chwila próby, Ignac będzie musiał wybrać – czy dalej podążać za swoim herbowym marzeniem i dziedzictwem ojca, czy też przyłączyć się do „Kosa” Kościuszki i walczyć z nim o najwyższą stawkę.

Film dostępny w repertuarze kin Helios Alfa, Biała, Jurowiecka 

Premiera Dwie minuty do piekła: Po zagadkowej śmierci ojca, którego nie widziała od lat, Iris (Freya Allan) dziedziczy stary, podupadający bar na odludziu. Pragnąc dowiedzieć się, dlaczego ojciec porzucił ją, kiedy była jeszcze dzieckiem, Iris udaje się w podróż w nieznane. Szukając prawdy, odkrywa, że opuszczony lokal kryje coś więcej niż rodzinną tajemnicę. To ciążąca nad budynkiem klątwa, która wiąże jego właściciela z pradawnym stworem, nazywanym Baghead. Ten kto wejdzie w pakt z demonem, staje się strażnikiem jego mocy, pozwalającej przywoływać zmarłych na dokładnie dwie minuty. Zafascynowana mrocznym odkryciem Iris postanawia wykorzystać talent stwora i pomagać ludziom, którzy stracili swych bliskich. Ci jednak muszą bezwzględnie przestrzegać zasad rytuału i pamiętać, że przekroczenie czasu seansu – choćby o sekundę – niesie straszliwe konsekwencje.

Film dostępny w repertuarze kin Helios Biała i Jurowiecka 

Premiera Przesilenie zimowe: Nominowany do Oscara®, Paul Giamatti w roli nielubianego nauczyciela, Paula. Paul jest postrzegany przez uczniów, nauczycieli oraz dyrektora szkoły jako osoba pompatyczna i irytująca. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia w 1970 roku i Paul, nie mając rodziny nigdzie nie wyjeżdża. Nauczyciel zostaje w szkole, aby pilnować uczniów, którzy nie mogą wrócić do domu. Po kilku dniach zostaje tylko jeden uczeń – sprawiający kłopoty 15-latek o imieniu Angus (Dominic Sessa), któremu grozi wydalenie za fatalne zachowanie. Do Paula i Angusa dołącza kucharka Mary (Randolph) , której syn niedawno zginął w Wietnamie. Tych troje bardzo różnych rozbitków tworzy nieprawdopodobną świąteczną rodzinę, która dzieli się komicznymi perypetiami podczas dwóch bardzo śnieżnych tygodni w Nowej Anglii. Prawdziwą podróżą okaże się to, jak pomagają sobie nawzajem zrozumieć, że nie są przywiązani do swojej przeszłości – mogą wybrać własną przyszłość.

Film dostępny w repertuarze kin Helios Alfa

 

Helios dla Dzieci 

Filmowe Poranki 44 Koty, cz. 4 

28.01.2024 godz. 10.30 

Helios Alfa, Biała, Jurowiecka 

„44 koty” to włoski serial animowany dla najmłodszych widzów. Jest to bajka o codziennych perypetiach czterech kotów: Lampo, Milady, Pilou oraz Klopsika, którzy razem tworzą muzyczny zespół – Arcykoty. Pokazy swoich wokalnych umiejętności dają w garażu, który odwiedza ich wielu kocich przyjaciół, wraz z którymi przeżywają niebywałe przygody. Arcykoty są bardzo przyjazne, lubią pomagać innym i zawsze są gotowe do poświęceń, jest to zatem bajka, która nie tylko bawi, ale także uczy małych kinonamów.

Projekcję Filmowych Poranków poprzedzają konkursy i zabawy na sali kinowej.

 

Kino Konesera

Dream Scenario

29.01.2024 godz. 18:00 

Helios Alfa

Opis filmu: Zainteresowany kulturą internetu, viralowością i fenomenem influencerów reżyser Kristoffer Borgli („Chora na siebie”) eksploruje zarówno proces stawania się celebrytą, jak i szybką utratę sympatii mas. Zgłębiając te tematy, nie mógł lepiej dobrać odtwórcy głównej roli. Cage, którego twarz widnieje na tysiącach memów i zabawnych gadżetów, pokazuje tutaj nie tylko wybitny komediowy talent, ale także fenomenalny warsztat dramatyczny. Wyśmiewany za wybierane role, ale także nieustannie utrzymujący się na topie aktor dostał tu szansę na rozwinięcie skrzydeł. Krytycy uznali nakręcony w duchu Michela Gondry’ego („Zakochany bez pamięci”), Spike’a Jonze’a („Być jak John Malkovich”) oraz Charliego Kaufmana („Anomalisa”) „Dream Scenario” za nieodparcie śmieszny. Sam Nicolas Cage prawdopodobnie nigdy nie był ani tak zabawny, ani tak poruszający.

Helios na Scenie 

Pet Shop Boys DreamWorld

31.01.2024 godz. 20.30 

Helios Alfa 

Podczas występu na żywo w kopenhaskiej Royal Arena, Neil Tennant i Chris Lowe dali porywający występ, obejmujący bogate show sceniczne, pełny zespół akompaniujący i hipnotyzujące tła wizualne, przed żywiołową, wyprzedaną publicznością.

Ten zupełnie nowy film koncertowy, nakręcony 14 kamerami przez wiodącego reżysera występów na żywo Davida Barnarda, zawiera wszystkie największe przeboje Pet Shop Boys, w tym West End Girls, Suburbia, Opportunities (Let’s Make Lots of Money), Left to My Own Devices, Rent, Domino Dancing, Love Comes Quickly, Always on My Mind, What Have I Done to Deserve This i It’s a Sin.

Kultura Dostępna 

Kajtek Czarodziej

01.02.2024 godz. 18.00 

Helios Alfa, Biała, Jurowiecka

cena biletu 12,90

Opis filmu: Chyba każde dziecko pragnie posiadać czarodziejskie moce. A co, kiedy to marzenie się spełni? Kajtek (Eryk Biedunkiewicz), nastoletni chłopiec o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, wychowuje się z tatą (Grzegorz Damięcki) i babcią (Maja Komorowska). Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Niecodzienny talent w połączeniu z niesfornym charakterem chłopca oznaczają spore kłopoty nie tylko dla szkoły, ale i dla całego miasta. Czarodziejskie moce przejmują bowiem kontrolę nad życiem Kajtka, który od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy o obdarzonego magicznymi zdolnościami chłopca zaczynają rywalizować siły dobra i zła. W którą stronę pójdzie młody czarodziej?.

 

Red. M. L.

Fot. Helios

Białostockie Kino Helios

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy