Rower Pod Laski- wystawa w galerii Sleńdzińskich

To nie są zwykłe rowery. Nie spotkasz takiego drugiego na ulicy. Są środkami transportu,ale z elementami sztuki. Wystawę bajkową można podziwiać w galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Wiktorii 5.

W futurystycznych rowerach zostały użyte wzory z wycinanek podlaskich. Te cudeńka nie powstają w fabryce,ale w pracowni artystycznej Adama Zdanowicza. Młody mężczyzna jest twórcą marki Mad Bicycles. Jest również laureatem Podlaskiej Marki Roku. Jego pracami zachwyciło się nawet jury w Los Angeles gdzie zdobył główną nagrodę na wystawie rowerów customowych. Customowe czyli szyte na miarę. Oryginalne i pełne ekspresji.

„Zaprezentowane tu rowery są w większości dla kobiet. To owoce pracy ostatnich sześciu lat. Te pojazdy reprezentują nasz region i były inspirowane naszym wzornictwem.”- podzielił się autor wystawy.

Rowerami tej marki jeżdżą największe gwiazdy m.in Michał Szpak, Zbigniew Hołdys czy nawet wokalista zespołu Guns N’ Roses- Slash. Teraz do pracy będą używać ich pracownicy galerii Sleńdzińskich w celu przemieszczania się pomiędzy filiami. Jak wspomniała kuratorka wystawy, Kamila Byculewicz dwa rowery, które są prezentem od Adama Zdanowicza są w kolorach czerwieni,szarości oraz turkusu i żółtym. Te barwy są przynależne do oddziałów galerii.

Na wystawie można było zakupić przedpremierowe egzemplarze z autografem autora albumu Bike Porn, a w nim fotografie i abstrakcyjne rowerowe wizualizacje.

Część zaprezentowanych rowerów na wystawie powstała w ramach stypendiów Prezydenta Miasta Białegostoku i Marszałka Województwa Podlaskiego.

„Podlasie” – nowa wystawa w Akademii Supraskiej

Polski orient. Wystawa Muzeum Historycznego.

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Laura Maksimowicz

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy