„Podlasie” – nowa wystawa w Akademii Supraskiej

 „Podlasie” to nowa wystawa, którą już od 7 czerwca 2019 roku będzie można oglądać w Akademii Supraskiej. Autorami zdjęć są Beata i Sławomir Wilczyńscy, znani w regionie fotograficy, prowadzący strony „Ścieżki we mgle/ Misty paths” oraz „Wilczym okiem”. Prezentacja jest wydarzeniem towarzyszącym XXIV Spotkaniom z Naturą i Sztuką Uroczysko w Supraślu.

Zachwyt, tęsknota, miłe wspomnienia – takie emocje u odbiorców wywołują fotografie Beaty i Sławomira Wilczyńskich. Ukazują Podlasie w wyjątkowy sposób. Ich kadry cechuje ogromna wrażliwość, ukochanie otaczającego nas świata i wielki szacunek do natury. Nie tracą przy tym nic z profesjonalizmu. To mroźne i śnieżne zimy, kwieciste wiosny, burzowe i upalne lata, mgliste jesienne dni. Na ich zdjęciach odnaleźć można zachwycającą przyrodę, zwierzęta, niepowtarzane wschody i zachody słońca oraz ludzi…

Jak sami podkreślają, nie straszne im poranne wstawanie i przemierzanie bagien, wód i łąk.

„Fotografuję, co zechcę i jak zachcę… Pejzaże, ludzi, zwierzęta, zabytki, wodę, wioski, rośliny i wszystko inne. Jestem samoukiem fotograficznym. Uwielbiam łapać światło i ganiać chmury, brodzić po bagnach i dać się pożerać komarzycom o świcie nad rzeką” – powiedziała o sobie Beata Wilczyńska.

Wystawę będzie można oglądać w Akademii Supraskiej (Supraśl, ul. Klasztorna 1) od 7 do 30 czerwca (oprócz poniedziałków) w godz. od 10.00 do 18.00.

Red. Marta Śliwińska

Fot. Beata i Sławomir Wilczyńscy

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o