6 stycznia w regionie ruszy co najmniej kilkanaście Orszaków Trzech Króli

W tym roku Orszaki Trzech Króli wyruszą w Białymstoku, Łomży, Suwałkach. Także mniejsze miejscowości przygotowały orszaki na Święto Objawienia Pańskiego zwanego też Świętem Trzech Króli. To Tykocin, Czyżew, Ciechanowiec, Rajgród, Suchowola, Mońki, Knyszyn, Brańsk, Zambrów.

Aby sprawdzić czy w Twojej miejscowości będzie przechodził orszak warto wejść na stronę https://orszak.org/orszak/miejscowosci .

Informacje te można też znaleźć na stronach swoich parafii. Więcej informacji na ten temat na portalu www.podlaskie24.pl  już 4 stycznia.

Hasło i scenariusz Orszaku Trzech Króli 2023

Scenariusz Orszaku Trzech Króli opowiada co roku tę samą ewangeliczną historię Bożego Narodzenia, ale za każdym razem opowiada ją na nowo, pod innym kątem, zwracając uwagę na inne aspekty Święta Epifanii. W tym roku organizatorzy zadecydowali, że hasłem Orszaku Trzech Króli 2023 będą słowa: „Niechaj prowadzi nas gwiazda!”. Scenariusz wydarzenia będzie nas kierował ku rozważaniom na temat znaku, którym jest gwiazda zauważona przez Mędrców ze Wschodu.

Na czele Orszaku

W tegorocznym scenariuszu po raz pierwszy pojawia się wypowiedź Gwiazdora, czyli osoby, która wzorem staropolskich kolędników niesie Gwiazdę na czele orszaku. Gwiazdor uświadamia nam, że symboliczna Gwiazda jest „przewodnikiem w wierze”. Gwiazda jest często uznawana za symbol wiary, którą otrzymali poszukujący Mędrcy.

 

Hej Królowie, Mędrcy świata,

Damy dworu i rycerze,

Gwiazda blaskiem Was oplata,

Gwiazda przewodnikiem w wierze.

 

Red. OKO

www.orszak.org

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy